Wrzesień
03

150. Orlik w województwie śląskim znajduje się w Łękawicy

Autor: Mariusz Hujdus
ORLIK ŁĘKAWICA 096

Na tę inaugurację w Łękawicy czekano nieco ponad cztery miesiące. Oficjalne otwarcie kompleksu sportowego boisk wybudowanego w ramach rządowego projektu „Moje boisko Orlik 2012” odbyło się dzisiaj.  Połączono je z gminną inauguracją roku szkolnego.

Prace przy budowie kompleksu boisk (boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne oraz budynek z szatniami dla zawodników) rozpoczęły się 13 kwietnia. Zgodnie z wcześniej założonym planem uroczyste otwarcie Orlika nastąpiło wraz z inauguracją roku szkolnego 2012/2013. Po okolicznościowych przemówieniach, nastąpiła część mniej oficjalna, w której… oficjele wzięli się za granie w piłkę. Na bramkę strzeżoną przez wójta Stanisława Baczyńskiego rzuty karne strzelali m.in. miejscowy proboszcz ks. Jerzy Smalcerz i poseł Małgorzata Pępek. Oba strzały zostały obronione. Znalazło się jednak kilku strzelców, którzy pokonali włodarza gminy… Po sportowej rywalizacji samorządowców i zaproszonych gości, przyszła pora na pierwszy turniej piłkarski na nowym boisku. Turniej dość niezwykły, ponieważ puchary zostały rozdane… przed jego rozpoczęciem.

– Chcemy by turniej toczył się w prawdziwie sportowej rywalizacji. By nie było niepotrzebnej agresji i złych zachowań, dlatego uznaliśmy, że najlepszym wyjściem będzie przyznanie 1 miejsca wszystkim startującym drużynom, bez względu na osiągnięty w rezultacie wynik. Tu nikt nie będzie patrzył na punkty, tabele, czy miejsca. Chcemy za to by młodzież biorąca udział w turnieju doskonale się bawiła, dbając o swoje zdrowie – mówi wójt Stanisław Baczyński.

Całość inwestycji pochłonęła nieco ponad 1 mln 80 tysięcy złotych. 333 tysiące złotych pochodzą z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, 500 tysięcy z Ministerstwa Sportu, wkład własny gminy wyniósł 250 tysięcy złotych.

Orlik w Łękawicy jest 150. tego typu obiektem w województwie śląskim wybudowanym w ramach rządowego programu „Moje boisko. Orlik 2012”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *