Luty
16

800 chętnych! A można się zgłaszać jeszcze miesiąc!

Autor: Mariusz Hujdus
biegi

Zaledwie miesiąc pozostał do Półmaratonu Żywieckiego dookoła Jeziora Żywieckiego o puchar Starosty Żywieckiego, który organizatorzy zaplanowali na 17 marca 2013. Biorąc pod uwagę położenie Żywca na mapie Polski, data to ryzykowna, bo niewykluczone jest, że wówczas będzie jeszcze zalegał śnieg. Organizatorzy zapewniają jednak – bieg na pewno się odbędzie!

Cały czas trwają zapisy do biegu. Swój start można zgłosić pod adresem: http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=623.

Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdziemy z kolei na stronie: http://www.halfmarathon.zywiec.pl/

Poza kategorią open, organizatorzy przewidzieli kategorie wiekowe, a także oddzielne kategorie dla mieszkańców powiatu żywieckiego, samorządowców i przedstawicieli służb mundurowych. Wedle statystyki zgłoszeń na dzień 16 lutego 2013, do biegu zgłosiło się 797 uczestników, w tym 105 pań. Powiat żywiecki chce reprezentować 90 osób, chęć uczestnictwa zgłosiło również 19 samorządowców i 50 mundurowych.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem biegu Mirosławem Dziergasem w ramach akcji „Sportowo na Żywiecczyźnie” realizowanej wspólnie przez portale SportowyŻywiec.pl oraz Żywiecki24.pl.

„Sportowy Żywiec” jest patronem medialnym tegorocznego Półmaratonu Żywieckiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *