Lipiec
16

Amulety szczęścia dla kadry

Autor: Przemyslaw Burczak
IMG_8026
Przez ostatnie dni w Szczyrku rządził kobiecy szczypiorniak. Tu na zgrupowaniu przebywały kadry Polski juniorek, młodzieżowa i seniorek. Skrzętnie skorzystały z tego piłkarki ręczne z Podbeskidzia. W Szczyrku przygotowywała się kadra kobiet do lat 17. W połowie sierpnia dziewczęta zagrają w Mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej w Gdańsku i Gdyni. Konsultację szkoleniową miała również kadra młodzieżowa, która ze Szczyrku pojechała na towarzyski turniej międzynarodowy na Węgry. Z kolei od czwartku do niedzieli (11 – 14 lipca) w Szczyrku przebywała kadra seniorek z takimi gwiazdami jak Kinga Byzdra, Alina Wojtas, Kinga Grzyb, Karolina Kudłacz, Weronika Gawlik czy Karolina Semeniuk-Olchawa. Z takiej okazji skorzystały dziewczęta z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Najpierw pojechały do Szczyrku na mecz sparingowy kadry do lat 17 z kadrą do lat 19. W tym spotkaniu starsza kadra pokonała młodszą 
29:18 (18:8). 
– Tuż po meczu była możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia. Dziewczyny z Podbeskidzia przekazały kadrowiczkom ligowe smycze, które mają przynieść szczęście podczas sierpniowych Mistrzostw Europy – mówią Jarosław Dudek i Hubert Rodak, koordynatorzy z beskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Z kolei w sobotę (13 lipca) podbeskidzkie szczypiornistki miały okazję oglądać trening seniorskiej kadry, a potem zdobyć autografy i zrobić wspólne zdjęcia. Przy okazji spotkania podbeskidzkie szczypiornistki przekazały kadrowiczkom smycze na szczęście, które mają im pomóc w dobrym wyniku w grudniowych Mistrzostwach Świata w Serbii, a potem uzyskać awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Natomiast sztab szkoleniowy z trenerem Kimem Rasmussenem otrzymał ligowe gadżety i specjalne koszulki.
 
 
 

Zobacz więcej na temat:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *