Październik
13
Triathlon   
0

Aquathlonowy sukces Pawła Niemca!

Autor: Mariusz Hujdus
triatlon 09.2006 029

9 października w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Śląska w aquathlonie. W zawodach wystartowali reprezentanci najsilniejszych śląskich klubów. Nie mogło zabraknąć wśród nich zawodników Klubu Triathlonowego Żywiec.

W zawodach prócz KT Żywiec, startowali zawodnicy m.in. z AZS AWF Katowice, Wodnika Siemianowice, czy Delfina Mszana  Połomnia. Bardzo dobrym wynikiem może poszczycić się Paweł Niemiec z Żywca, który w swojej kategorii wiekowej (junior młodszy) zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji open (wszystkich zawodników biorących udział w zawodach) był czwarty.

Aquatlon to odmiana triathlonu. Zawodnicy kolejno: pływają i biegną, bądź biegną, pływają i jeszcze raz biegną (nie ma kolarstwa). W aquathlonie nie ma oficjalnie ustalonych dystansów. Przykładowym dystansem w aquatlonie może być 1 km pływania i 5 km biegu lub 2,5 km biegu, 1 km pływania i 2,5 km biegu.

 

Paweł Niemiec startował na dystansach 600 m. (pływanie) i 3000 metrów (bieg). Zawody odbyły się na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, ich organizatorem był Śląski Okręgowy Związek Triathlonu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *