Październik
25

Biegacz z Radziechów w Toskanii

Autor: Mariusz Hujdus
100_1855

Edward Dudek wraz z grupą 3 innych Polaków wziął udział w V Ekomaratonie Del Chanti w Toskanii.

16 października br. ponad 1800 zawodników z Anglii, Canady, USA, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Holandii, Finlandii, Danii i Polski stanęło na starcie V Ekomaratona del Chianti Castelnuovo Berardenga Siena Włochy.

Zawodnicy mieli do pokonania 42 km w przepięknej scenerii Toskanii. Na starcie tegorocznej imprezy triailowej rozgrywanej  na najdłuższym dystansie wystartowało 4 Polaków: Jacek Łabudzki z Sandomierza, Zbigniew Malinowski z Kołobrzegu, Wojciech Kasiński z Pszczyny i Edward Dudek z Bacy Radziechowy. Maraton ukończyło 459 biegaczy. Tegoroczna impreza zgromadziła na starcie rekordową ilość biegaczy na wszystkich dystansach.

–  Trasa biegła po drogach polnych, wąwozach, czasami alejami cyprysowymi, czy pomiędzy gajami oliwnymi i winnicami. Organizatorzy wystawiając profil trasy, mówili o jej walorach, ze jest to najpiękniejszy bieg trailowy w Toskanii. Urozmaicona trasa dół, góra, często przebiegała przez potoki i wąwozy. Na trasie było dużo wolontariuszy i kibiców. Wspaniałe widoki i cudowna atmosfera na trasie. Było ciężko, czasami nawet bardzo, jednak wszyscy na mecie stwierdzili, że to bez wątpienia najtrudniejszy bieg w Toskanii, ale piękne widoki i bezpośredni kontakt z ziemią i zagospodarowaniem terenu jaki mieli zawodnicy wynagrodziła wszystkie trudy. Tegoroczna opłata startowa w części została przekazana na „Pomoc Głodującym Dzieciom Afryki”, a przyznane nietypowe medale dla maratończyków wykonane z surowców wtórnych (mleko i skóry z kóz) od osób z Sahary – relacjonuje Edward Dudek z Radziechów.

Jego zdanie potwierdza Jacek Łobudzki z Sandomierza, który na łamach kieleckiego „Echa Dnia” powiedział: – -W zawodach startowało około 450 osób, w tym gronie było czterech Polaków. Pogoda dopisała, ale trasa była bardzo wymagająca. Jestem zadowolony z tego startu, zająłem 35 miejsce w klasyfikacji open, trasę pokonałem w czasie 3 godzin i 56 minut – mówił nam Jacek Łabudzki, znany lekarz z Sandomierza

W rywalizacji maratonu bardzo dobrze zaprezentowali się nasi maratończycy gdzie  w swoich kategoriach wiekowych: Zbigniew Malinowski 2 m-ce, Jacek Łabudzki 3 m-ce, Edward Dudek 13  m-ce i Wojciech Kasiński 14 m-ce. Nagrodami na tym biegu jak co roku były wina wyprodukowane na tym terenie.

Dudek na maratonie we Włoszech zaprosił kilku biegaczy na IV Maraton Beskidy który odbędzie się 12 listopada br. więcej na www.maratonbeskidy.pl.

   

 


Zobacz więcej na temat:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *