Marzec
30

Biegający Wolontariusze nie zawiedli

Autor: Informacja prasowa
_MG_6113 (Small)

Wśród ok. 2 tys. biegaczy, którzy stanęli na starcie tegorocznego Półmaratonu Żywieckiego, ponad sześćdziesięciu biegło nie tylko dla siebie, ale również dla podopiecznych Domu Dziecka w Żywcu. To wolontariusze firmy Żywiec Zdrój, którzy uzbierali w ten sposób ponad 6 tys. zł.

Przed rokiem pracownicy zakładów Żywiec Zdrój z Cięciny i Jeleśni po raz pierwszy stanęli na starcie Żywieckiego Półmaratonu. Poza radością biegania połączyła ich również chęć zrobienia czegoś pożytecznego dla innych. Pomysł podchwycił pracodawca, który zdecydował się wesprzeć finansowo Dom Dziecka w Żywcu. Wielkość pomocy zależeć miała od ilości pracowników, którzy stanęli na starcie. Tak zrodziła się idea stworzenia sztafety wolontariuszy Żywiec Zdrój. Pomysł wypalił. W tym roku bowiem, do załóg z Cięciny i Jeleśni dołączyli pracownicy z innych zakładów Żywiec Zdrój – Mirosławca, Rzeniszowa, Działu Sprzedaży Terenowej i Biura Głównego w Warszawie. Łącznie ponad sześćdziesiąt osób z całej Polski. Jeden na trzydziestu pięciu biegaczy rekordowego półmaratonu był więc wolontariuszem Żywiec Zdrój. Wspólnie wybiegali 6200 zł. Symboliczny czek już trafił w ręce podopiecznych Domu Dziecka.

Dodajmy, że Żywiec Zdrój od dwóch lat jako partner główny wspiera Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. Magdalena Konowrocka, kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Żywiec Zdrój S.A. przyznaje, że firma chętnie wspiera tą imprezę.

– Zaangażowanie naszej firmy i pracowników w Półmaraton jest zgodne z naszymi zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszą misją jest promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz edukacja w zakresie odpowiedniego nawadniania – tłumaczy – Magdalena Konowrocka.

Półmaraton jest dla nas również świetną okazją, aby promować nasz program wolontariatu pracowniczego. Zachęcamy naszych pracowników do udziału w projektach, w których swoją obecnością i zaangażowaniem mogą zrobić coś dobrego dla mieszkańców.

Firma nie wyklucza również wsparcia innych ciekawych pomysłów na wolontariat. W czwartek 19 marca przedstawiciele Żywiec Zdój, liderzy wolontariatu na Żywiecczyźnie oraz dziennikarze spotkali się przy śniadaniu roboczym w bistro Rynek 19, aby poznać się wzajemnie, opowiedzieć o swoich działaniach, a także pomysłach na wspólne akcje w przyszłości. Są już pierwsze wnioski i pierwsze pomysły. Wkrótce kolejne spotkania, na które zaproszeni zostaną również samorządowcy, przedstawiciele biznesu i eksperci zajmujący się wolontariatem na co dzień.

Źródło, foto: T. Matlakiewicz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *