Wrzesień
04

Brązowy żywczanin w krakowskich barwach

Autor: Mariusz Hujdus
MMP

Sztafeta biegaczy 4×100 AZS AWF Kraków sięgnęła po brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Dlaczego piszemy o tym w portalu sportowyzywiec.pl? W czwórce brązowych medalistów znalazł się zawodnik z Żywca Dawid Choczyński.

Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w miniony weekend w Radomiu. W sztafecie 4 x 100 m. zwyciężyła ekipa KS Podlasie Białystok z czasem 40,72. Drudzy na mecie zameldowali się zawodnicy SL Olimpia Poznań z wynikiem 41,42. Wynik zaledwie o siedem setnych sekundy był udziałem sztafety z Krakowa (Dawid Choczyński, Mateusz Jędrusik, Łukasz Ligięza, Piotr Matyja). Dlaczego nie udało się pokonać poznaniaków?

– Jestem zadowolony ze swojej postawy. Przyszło mi biegać na pierwszej zmianie, gdzie po dobrym wyjściu z bloku dałem z siebie wszystko, oddając pałeczkę jako jeden z pierwszych. Biegowo byliśmy bardzo dobrze przygotowani do Mistrzostw, jednak nasze zmiany pozostawiały sporo do życzenia. Spokojnie mogliśmy zdobyć srebro, do którego zabrakło zaledwie 7 setnych. Czas jaki uzyskaliśmy to 41.49. Gdybyśmy lepiej podawali pałeczkę pobieglibyśmy poniżej 41 sekund. Medal sam w sobie bardzo cieszy i jest nagrodą za ciężką pracę treningową – wyjaśnia Dawid Choczyński.

Dawidowi życzymy powodzenia w kolejnych startach! 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *