Luty
13

Czy Świnna zawojuje ligę?

Autor: Mariusz Hujdus
swinna

Może jeszcze nie w tym sezonie, bo już zbyt późno, by zgłosić się do rozgrywek Podbeskidzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Ręcznej, ale w kolejnych sezonach… kto wie. Kolejna drużyna piłki ręcznej na Żywiecczyźnie powstaje w Świnnej. Są już chętne dziewczyny, jest zapał, a nawet zapewnienia władz gminy o chęci pomocy.

Pomysł na drużynę piłki ręcznej w Świnnej zrodził się dość przypadkowo. Kilka dziewczyn ze Świnnej przyjechało do Żywca na nabór do drużyny TS Stal Śrubiarnia. Okazało się, że pomimo, iż dotychczas nie brały udziału w rozgrywkach spisują się całkiem nieźle. Postanowiły razem trenować. Są z różnych miejscowości gminy Świnna: Pewli Małej, Pewli Ślemieńskiej, Świnnej, Rychwałdku i Trzebini.  Obecnie jest ich 10, ale już mówią, że z pewnością dołączy kilka koleżanek. – Chcemy grać w ręczną – zapewniają.

W ubiegłym tygodniu spotkały się z wójtem gminy Świnna Henrykiem Juraszem, prosząc o pomoc w zorganizowaniu drużyny amatorskiej. – Nie będzie problemu z zapewnieniem dla dziewczyn odpowiednich warunków do trenowania. Otrzymają nieodpłatnie kilka godzin tygodniowo w jednej z trzech hal, które mamy na terenie gminy. Wybór będzie należeć do nich. Chciałbym jednak, żeby pokazały, na co je stać. Jeśli okaże się, że nie był to słomiany zapał, z pewnością postaram się o to, by jeszcze bardziej pomóc dziewczynom – zapewnia Henryk Jurasz, wójt gminy Świnna.

Czy dziewczyny na start w lidze będą musiały czekać na początku kolejnego sezonu? – Nie, znajdziemy inne rozwiązanie. Póki co mamy w lidze nieparzystą ilość drużyn, więc nie będzie problemu, by dziewczyny grały w naszych turniejach towarzyską, z tą drużyną, która akurat miałaby pauzować – mówi pomysłodawca Podbeskidzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Ręcznej, Paweł Szczotka.


Wasze komentarze:


 1. at

  „Pomysł na drużynę piłki ręcznej w Łękawicy …” Droga Redakcjo pachnie coraz większą amatorszczyzną na Waszym Portalu.A To nie wróży nic dobrego…. Pozdrawiam!

  • admin

   Witamy, błąd został poprawiony. Jest coś takiego, że można pisać ciekawe, interesujące, intrygujące teksty i nikt nie napisze w komentarzu, że fajne, ale wystarczy mały błąd, a od razu znajdzie się ktoś kto błąd wyłapie. I to bardzo dobrze! Bo cieszymy się, że czytacie nas uważnie, ale żeby od razu po 1 błędzie pisać o amatorszczyźnie, to już lekka przesada. Pozdrawiamy ciepło z zaśnieżonej Żywiecczyzny :)

 2. Sabina

  Dziewczyny swoim charakterem i zapałem pokazują że stworzenie Drużyny Świnna jest zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem. Mimo że jest ich dziesięć, widać że chcą grać i sprawia im to radość. Bardzo się z tego cieszymy i życzymy samych sukcesów! ; ))

 3. at

  Portale na których nie moz się swobodnie wypowiedziec w komentarzu nie są poczytne droga Redakcjo. Ludzie nie znoszą cenzury. Dobrze, ze chociaz poprawiliscie wytknięty w tekście błąd. Ale to był ostatni raz. Więcej Wam uwagi na bzdety jakie wypisujecie zwracał nie będę. Niech inni się śmieją. Pozd!

  • admin

   Na brak poczytności nie narzekamy, lista osób lubiących nas na fb stale się powiększa, statystyki oglądalności też. Nie cenzurujemy niczego. Tylko czasami trzeba chwilę dłużej poczekać na moderację, bo portal jest robiony całkowicie społecznie, zatem nie można wymagać, by ktoś na okrągło moderował komentarze :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *