Lipiec
23

Diverse Downhill Contest na Górze Żar wyłonił Mistrzów Polski w kolarstwie zjazdowym

Autor: Informacja prasowa
ruma_140720_dhcontest_zar_13_copy

Mistrzostwa Polski w zjeździe na rowerach w Międzybrodziu Żywieckim za nami. Była to już 15 edycja Mistrzostw Polski i jednocześnie piąte mistrzostwa cyklu prestiżowych zawodów Diverse Downhill Contest. Tym razem na legendarnej górze Żar o tytuły Mistrza Polski walczyło 217 riderów, w tym 5 kobiet. Nie zabrakło zawodników z Czech, Słowacji i Łotwy.

Spośród Elity najszybszym okazał się być Polak – Sławek Łukasik (NS Bikes FroPro) z Wieliczki, pokonując trasę w 2:35:70. Wyprzedzając tym samym swoich najsilniejszych rywali, którzy zajęli odpowiednio kolejne pozycje na podium: 2. Maciej Jodko (RMF FM ROCKSTAR Energy Drink) 2:37.39 3. Wojciech Czermak (KS Aqulia MTBA) 2:38.49.

Wśród Kobiet najlepsza okazała się Sonia Skrzypnik (RMF ROCKSTAR) 3:27.39. W Juniorach – Artur Hryszko z wynikiem 2:47.37. W kategorii Masters II na szczególną uwagę zasługuje Wojciech Kończyło – 59-letni zawodnik, który regularnie co roku bierze udział w Mistrzostwach Polski. pokonując tym razem trasę na 5-tej pozycji.

Emocje wydarzenia sięgały zenitu! Iście żarowa pogoda, malownicza i zróżnicowana trasa, niesamowity doping kibiców oraz mnóstwo ciekawych atrakcji przygotowanych przez organizatorów były zwieńczeniem niezwykłych i niewyobrażalnych umiejętności riderów. Najlepszego „whipa” w sobotnim konkursie Monster Whip Contest wykonał Sebastian Macura, zgarniając tym samym główną nagrodę. Najbardziej zaangażowaną grupą kibiców okazali się nasi koledzy z Czech. Ciekawą atrakcją okazało się także kino plenerowe zorganizowane we współpracy z cinematour.pl.

– Dziękujemy Wszystkim za cały sezon! Czujemy się niezwykle zmotywowani tym, czego udało się dokonać w tym roku. Puchar Europy – niesamowita rywalizacja, doping kibiców oraz to co działo się na Górze Żar… – to doskonała motywacja przed kolejnym sezonem, na który szykujemy dla Was niemałą niespodziankę, o której wkrótce. Imprezę jakiej w Polsce jeszcze nie było – powiedział tajemniczo Tomasz Gagat, jeden z organizatorów, Sportainment.

Szczegółowe wyniki finałów Mistrzostw Polski Diverse Downhill Contest 2014: http://www.race-timing.pl/pliki/File/2014/DC2_final.pdf

Organizatorzy przypominają i zachęcają do wzięcia udziału w konkursie Diverse Downhill Foto Contest, który rozegrany będzie na oficjalnym profilu Facebook’a wydarzenia (http://www.facebook.com/downhillcontest). Do końca tygodnia można przesyłać najciekawsze foto relacjonujące wydarzenie na Żarze. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu na : http://www.downhillcup.eu/ w zakładce Konkurs. Więcej informacji na: www.sportainment.pl.

Źródło: M. Łukaszuk, foto: M. Rudnik
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *