Wrzesień
13

Dobre starty żywieckich kolarzy

Autor: Mariusz Hujdus
kornel

Dla uczniów żywieckiego Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre. Nie tylko pod względem edukacyjnym, ale również pod względem intensywności startów.

W ostatni weekend, uczniowie LO SMS SO w Żywcu pojawili się w Lubawce, gdzie odbywał się Międzynarodowy Otwarty Wyścig Kolarski. Podczas pierwszego dnia rywalizowano w „czasówce”. W kategorii junior młodszy zwyciężył uczeń żywieckiego LO SMS SO Łukasz Winiarski (KKW Jama Wałbrzych). Na drugim miejscu zawody ukończył jego kolega klubowy, a także uczeń żywieckiej szkoły Krzysztof Bujalski.  Podczas drugiego dnia, historia powtórzyła się. Tym razem zawody odbyły się ze startu wspólnego. Ponownie zwyciężył Winiarski przed Bujalskim. Jak łatwo się domyślić, w klasyfikacji generalnej po raz kolejny Łukasz (z kompletem punktów) był lepszy od Krzysztofa. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że dwukrotnie trzecie miejsce zajął Filip Helta (KKW Jama Wałbrzych).

Pozostali zawodnicy związani ze szkołą wystartowali w 16. Mistrzostwach Rudy Śląskiej. W kategorii Elita, drugie miejsce zajął Kornel Osicki. W juniorach młodszych pierwsze miejsce dla Jakuba Zamroźniaka, trzecie dla Mateusza Sprychy, obaj są uczniami szkoły.

Tym razem nieco słabiej spisała się Sabina Zamroźniak, która zajęła dopiero czternaste miejsce. Tyle, że… w odbywających się w Austrii mistrzostwach świata!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *