09

Ekstraliga w Żywcu

Autor: Informacja prasowa
pilka1

Wczoraj żywiecka publiczność zobaczyła ligową piłkę. Odbył się mecz sparingowy pomiędzy TS Czarnymi – Góral Żywiec a Piastem Gliwice.

Do przerwy żywiecka drużyna prowadziła 1:0. Gola z rzutu karnego zdobył Piotr Motyka. W drugiej połowie gliwiczanie przejęli inicjatywę. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z ekstraklasy 4:1. Dla najmłodszych fanów futbolu było to niezwykłe przeżycie, zobaczyli piłkarzy znanych z telewizji.

Góral-Czarni Żywiec – Piast Gliwice 1-4 (1-0)
1-0 – Motyka, 39 min.
1-1 – Dziczek, 54 min.
1-2 – Kędziora, 60 min.
1-3 – Izvolt, 70 min.
1-4 – Hadj Said, 84 min.

Żywiec: Prochownik – Krasny, Jaroszek, Adamek, Borak, Łącki, Miodoński, Motyka, Osmałek, Klimek (29. Studencki), Michalski. (skład wyjściowy)

Piast: Cifuentes (82. Grondowy) – Klimek (75. Paskuda), Hebert, Horvath, Klepczyński – Izvolt, Dziczek, Hadj Said, Jonda (46. Zivec), Podgórski (69. Jonda) – Kędziora.