Styczeń
15

Górale wznawiają treningi

Autor: Mariusz Hujdus
herb-rywala-czarni-goral_2

Po informacji na temat wznowienia treningów przez piłkarzy Skałki Żabnica, informujemy, że również piłkarze IV-ligowego Górala Żywiec przygotowują się do rundy rewanżowej. Pierwszy po przerwie, trening pod wodzą Macieja Mrowca zostanie przeprowadzony już jutro, w poniedziałek, 16 stycznia.

Jak można dowiedzieć się z nieoficjalnej, acz bardzo starannie przygotowanej strony klubu http://czarni-goral.futbolowo.pl/, drużyna Macieja Mrowca już szuka wzmocnień. Po okresie gry w Młodej Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała, wraca do gry w Żywcu Dawid Byrtek. Drogę odwrotną wybrał z kolei Wojciech Jurek, który otrzymał od władz żywieckiego klubu pozwolenie na przygotowywanie się do sezonu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeżeli Wojciech Jurek przejdzie testy medyczne i trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk uzna, że przyda się w składzie beniaminka T. Mobile Ekstraklasy, być może już wiosną zobaczymy go na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Plan przygotowań Czarnych Górala Żywiec wygląda naprawdę imponująco. Zawodnicy będą trenować cztery razy w tygodniu (poniedziałki, wtorki, środy i piątki) przeplatając zajęcia na "Orliku" i w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 z przygotowaniem fizycznym w terenie i grami kontrolnymi w weekendy. Plan gier kontrolnych przedstawia się następująco: 21 stycznia – Flota Świnoujście (I Liga) 28 stycznia – Drzewiarz Jasienica (Bielska Liga Okręgowa) 4 lutego – Niwa Nowa Wieś (IV Liga Małopolska) 11 lutego – Czarni-Piasek (Śląska Liga Okręgowa) 18 lutego w Cieszynie – Spójnia Landek (BLO) 25 lutego – Nadwiślan Góra (IV Liga Śl. II) 3 marca – Grunwald Ruda Śląska (IV Liga Śl. I) 10 marca – Halniak Maków Podhalański (IV Liga Małopolska) 17 marca – Skałka Żabnica (III Liga). Pierwszy mecz sparingowy zostanie rozegrany 21 stycznia o godz.12.00 na boisku w Czeskim Cieszynie. Przeciwnik to zajmująca 6. miejsce w I Lidze Flota Świnoujście, w której drugim trenerem jest dobrze znany w Żywcu Ryszard Kłusek, doskonale znany kibicom Czarnych Górala Żywiec.

 •  

Wasze komentarze:


 1. Kibic

  Mariusz fajnie by było żebyś w art dotyczących Górala używał naszego historycznego herbu 😉

  Pozdrowienia

 2. admin

  Dzięki za pozdrowienia. Rozumiem, że chodzi o herb z trzema choinkami, uprzejmie poprosiłbym o podeslanie na maila w jakiejś przyzwoitej rozdziałce – biuro@zywiecmedia.pl
  Pozdrawiam
  MH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *