Wrzesień
12

Historyczne zwycięstwo Pewli Małej

Autor: Mariusz Hujdus
Pewel Mala

Ostatnia sobota była bardzo ważnym dniem w historii drużyny LKS Pewel Mała. Bynajmniej, nie dlatego, że kolejne zwycięstwo odniosła drużyna seniorów! Pierwszy sukces, historyczne zwycięstwo zanotowali juniorzy tej drużyny.

To był niezwykle emocjonujący mecz. Piłkarze Pewli Małej na przerwę schodzili przegrywając 0:1. W drugiej połowie podopieczni Krzysztofa Mrózka pokazali charakter i zdołali doprowadzić do zwycięstwa 3:2.

Juniorzy LKS Pewel Mała to całkiem nowa drużyna, zbudowana od podstaw podczas tegorocznych wakacji. Obowiązkiem klubów, które wystawiają drużyny seniorskie, jest zgłoszenie do rozgrywek drużyny młodzieżowej. LKS Pewel Mała po awansie swoich piłkarzy do ligi okręgowej, był zobligowany do zgłoszenia drużyny w rozgrywkach juniorskich.

Wydawało się, że zrobienie drużyny naprędce będzie zadaniem niewykonalnym. Lotem błyskawicy rozeszła się wieść, że w Pewli Małej trwa nabór do drużyny juniorskiej. Młodzi ludzie, widząc chyba w jakim tempie, drużyna prowadzona obecnie przez Piotra Tymińskiego awansowała z B klasy do klasy okręgowej, z wielką ochotą zaczęli się zgłaszać do młodzieżowego zaplecza klubu.

Na pierwszych treningach pojawiło się… kilkudziesięciu chłopców z całej gminy Świnna, którzy chcieli zostać zawodnikami nowej drużyny. Jej stery objął 27-letni szkoleniowiec z Łękawicy Krzysztof Mrózek. Trener musiał dokonać bardzo starannej selekcji, po której udało się wybrać dwudziestkę, która będzie tworzyć trzon drużyny w sezonie rozgrywkowym 2012/2013.

Krzysztof Mrózek dzieli obecnie pracę z seniorami LKS Halny Przyborów i młodzieżą LKS Pewel Mała. Ostatni weekend był dla niego niezwykle udany. Seniorzy z Przyborowa wygrali w derbowym meczu z Korbielowem, juniorzy jak już podaliśmy na początku ograli Pietrzykowice.

Czy młodzi piłkarze z Pewli Małej pójdą w ślady swoich starszych kolegów i tym zwycięstwem rozpoczną serię wygranych? Bardzo serdecznie im tego życzymy

 

Drużyna w pierwszym historycznym zwycięskim meczu zagrała w następującym składzie:

Firlej Maciej – Haredziński Kamil, Puda Marek, Łajczak Grzegorz (54’ Młyńczyk Sebastian), Ozga Karol (80’ Urbaniec Krystian)m Wróbel Artur (50. Stwora Łukasz), Zoń Dominik, Mentel Dominik, Wiewióra Kamil (54’ Janeczko Marcin) – Marszałek Artur, Murański Damian.

Bramki dla LKS zdobyli: Haredziński Kamil (1:1), Młyńczyk Sebastian (2:2) oraz Puda Marek (3:2)

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *