Sierpień
13

II Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

Autor: admin
Noszenie-Zon-Baner2

Oryginalne Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon – już po raz drugi!

 

Inwałd Park – pięć parków rozrywki – Park Miniatur, Warownia Inwałd, Dinolandia, Mini Zoo Kucyk oraz Ogród Jana Pawła II –  będzie organizatorem II Mistrzostw Polski w Noszeniu Żon, które odbędą się 15.08.2015r. w Inwałdzie.  Licencja na przeprowadzenie Mistrzostw Polski została przyznana z Finlandii,  kraju w którym przeprowadzane są Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, a nasze zawody stanowią kwalifikacje do tych mistrzostw.

Noszenie Zon 3

W zawodach może wziąć udział każdy kto ma duże poczucie humoru i nie boi się wyzwań. Reguły zawodów są bardzo proste: własna lub pożyczona żona w wieku powyżej 17 lat o wadze minimum 49 kilogramów (lżejsze zawodniczki zostaną odpowiednio dociążone). Zawodnik w jak najkrótszym czasie musi pokonać tor przeszkód o długości 253,5 metra. Trasa składa się z dwóch suchych przeszkód oraz jednej wodnej o głębokości około jednego metra.  Konkurencja rozgrywana jest również w dwóch innych kategoriach: 100 metrowy sprint oraz drużynowo (trzech zawodników niesie żonę na zmianę). Główną nagrodą w standardzie jest wyjazd zwycięskiej pary na Mistrzostwa do Finlandii lub 3.000,00 zł w gotówce, w sprincie taka ilość piwa, ile waży niesiona żona, a w drużynówce pakiet piwny w ilości odpowiadającej 0,5 litrowi piwa za każdy kilogram łącznej sumy wagi całej drużyny.

Noszenie Zon

Najważniejszym punktem regulaminu zawodów jest dobry humor i wyśmienita zabawa. 

Organizatorzy prowadzą rekrutację zawodników do 31 lipca br. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeń do zawodów oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.noszeniezon.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Onet.pl oraz Radio Zet Cafe.

Sponsorzy: Tyskie Gronie, Pepsi, Frugo, Black Energy, Mama i Ja, Ice’n’go, Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN, Pasaż Handlowy Andrychów,  Filar Centrum Handlowe.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *