Luty
06
Taniec   
1

Janja i Krzysztof zatańczyli w Żywcu

Autor: Mariusz Hujdus
FERIE Z GWIAZDAMI 120 (Kopiowanie) (Kopiowanie)

To były wspaniałe dni związane z tańcem. Szkoła Tańca Swing Michała Stasicy z Żywca stanęła na wysokości zadania, zapraszając do Żywca prawdziwe taneczne gwiazdy – Janję Lesar i Krzysztofa Hulboja.

Oboje, ani przez moment nie dawali po sobie poznać, że są telewizyjnymi gwiazdami. Podczas treningów dawali z siebie wszystko, by przekazać młodszym i starszym adeptom tańca swoją wiedzę. Z zajęć korzystali nie tylko uczniowie na co dzień korzystające ze Szkoły Tańca Swing, ale również osoby prywatne, które zapisały się na warsztaty Krzysztofa i Janji.

Janja i Krzysztof tańczą ze sobą już od 9 lat. Ona Słowenka, on Polak. Krzysztof z miłości do tańca, swego czasu przeniósł się do Słowenii, gdzie były lepsze warunki do trenowania. Od kilku lat oboje mieszkają w Polsce, gdzie towarzyszą celebrytom w programie „Taniec z Gwiazdami”. Krzysztof tańczył m.in. z Weroniką Rosati i Jagną Marczułajtis. W ostatniej edycji Janja weszła do wielkiego finału, wraz ze swym partnerem Bilguunem Ariunbaatarem zajęli drugie miejsce.

Janja z Krzysztofem nie tylko uczyli tańczyć, ale również sami popisowo zatańczyli w wielkim finale, który odbył się w sobotę w sali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Zatańczyli nie tylko mistrzowie Janja i Krzysztof, ale i mistrz z poprzedniego weekendu Jakub Pursa, któremu tak spodobało się w Żywcu, że postanowił przyjeżdżać tu regularnie i trenować z młodzieżą. Mało tego, efekty jego zeszłotygodniowej pracy już pokazał w trakcie pokazu.

 

 

– Chcemy pokazać, że taniec to coś co łączy pokolenia. W naszej szkole tańczą dzieci i ich rodzice. W trakcie pokazu zatańczyli jedni i drudzy. Ponad 300 osób trenujących taniec w naszej szkole to naprawdę imponująca liczba. Jednak cały czas chcemy popularyzować taniec. Już w maju planujemy kolejną dużą imprezę  taneczną. Nie zabraknie gwiazd, a cała rzecz będzie się odbywała w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zdradza Michał Stasica, pomysłodawca Ferii z Gwiazdami.

Redakcji „Sportowego Żywca” miło tym bardziej, że od organizatorów otrzymaliśmy podziękowanie za współuczestnictwo w projekcie „Tańczymy z gwiazdami” oraz za promocję aktywnego stylu życia.


Wasze komentarze:


  1. Dominik

    To był nieprawdopodobny weekend , pokaz taneczny urzekający , dla mnie coś bardzo energetycznego i wręcz nierealnego Janja i krzysztof są niesamowici bardzo mili i rzeczywiście robili wszystko by nas nauczyć lepszego tańca. Każdy kto nie był niech żałuje ale jeszcze nic straconego szkoła tańca Swing czeka na Was ja tam trafiłem rok temu i mam nadzieje tańczyć już do końca swojego życia . Michał dzięki za SWINGA !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *