Wrzesień
04

Kornel Osicki lideruje w Pucharze Polski MTB!

Autor: Mariusz Hujdus
Kornel

Kolejna edycja Pucharu Polski w kolarstwie górskim MTB została rozegrana w Gielniowie. Znakomicie spisali się w niej reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu. Dobrze pojechali zarówno uczniowie (startujący w kategoriach juniorskich), jak i trenerzy (startujący w kategorii elity mężczyzn). Była to przedostatnia edycja tegorocznego Pucharu Polski.

W Gielniowie pojawiło się kilku zawodników reprezentujących klub UKS SMS Żywiec, byli też uczniowie żywieckiej szkoły startujący w innych barwach. Najlepiej pośród uczennic spisała się Sabina Zamroźniak, która wygrała rywalizację juniorek. Na trzecim miejscu zakończyła zawody natomiast Elżbieta Figura. Wśród juniorów najwyższe szóste miejsce zajął Beniamin Demkowski. Startujący w barwach UKS SMS Żywiec Patryk Adamkiewicz i Aleksander Marek zajęli odpowiednio 8. I 15. miejsce. Adamkiewicz miał szansę na lepszy rezultat, ale miał problemy techniczne z rowerem.

Bardzo dobrze spisali się współwłaściciele i trenerzy żywieckiej szkoły: Marek Galiński i Kornel Osicki. Marek Galiński wygrał zawody, natomiast Kornel Osicki przyjechał na metę jako drugi. Drugie miejsce w zawodach pozwoliło mu wrócić na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Polski.

Właściciele i dyrekcja żywieckiego LO SMS Sportów Olimpijskich bardzo cieszą się również ze zwycięstwa w kategorii U-23 Bartłomieja Wawaka. Bartek to tegoroczny absolwent żywieckiej szkoły. Przed nami jeszcze jedna edycja Pucharu Polski – zaplanowana na 29 września w Wałbrzychu. 


Zobacz więcej na temat:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *