Maj
06

Która drużyny Coca-Cola Cup 2014 najlepsza w województwie śląskim

Autor: Informacja prasowa
CCCup Katowice (Medium)

Jeden z największych piłkarskich turniejów dla młodzieży Coca-Cola Cup 2014 wkracza w decydującą fazę. Już w najbliższą niedzielę, 11 maja w Katowicach, na boisku piłkarskim KS Kolejarz przy ul. Alfreda 1, poznamy zwycięzcę, spośród blisko 4.000 zespołów zgłoszonych, Coca-Cola Cup 2014. W finale jest również Żywiec.

Województwo śląskie w tegorocznej edycji turnieju reprezentowane było przez 98 drużyn dziewcząt oraz 210 drużyn chłopców. Po blisko dwóch miesiącach rywalizacji w turnieju pozostało już tylko 8 drużyn żeńskich i 16 męskich, które rywalizować będą o miano najlepszych w województwie. W ubiegłym roku mistrzowski tytuł regionu śląskiego turnieju Coca-Cola Cup zdobyły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Częstochowie i chłopcy z Gimnazjum Sportowego w Gliwicach.

W tym roku na zwycięzców tradycyjnie już czekają medale, puchary i awans do wielkiego finału krajowego. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który w tym roku zostanie zorganizowany na plaży miejskiej w Gdyni w dniach 12-15 czerwca 2014 r. Finałowa impreza będzie wielkim świętem sportu – z możliwością oglądania na wielkim ekranie pierwszych meczów Mistrzostw Świata FIFA, spotkaniem z ambasadorem turnieju Robertem Lewandowskim i wieloma atrakcjami dla całych rodzin w Strefie Aktywnego Życia. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz piłkarski do Włoch, gdzie będą mieli okazję m.in. doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Oprócz emocji związanych z kibicowaniem młodym zawodnikom, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. Tradycyjnie w towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia przygotowano mnóstwo sportowych gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin.

– Coca-Cola Cup to nie tylko sportowa rywalizacja gimnazjalistów i trampolina do profesjonalnej kariery piłkarskiej,  ale przede wszystkim sposób na pokazanie, że aktywne życie może dawać wiele radości i satysfakcji osobom w każdym wieku – tłumaczy Marianna Klimczak, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. – W tym roku po raz drugi gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 15 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją zdrowotną do jak największej liczby osób. Dlatego też do wspólnej zabawy poza zawodnikami biorącymi udział w rozgrywkach, zapraszamy także ich rodziny oraz znajomych. W Strefie Aktywnego Życia odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowo-edukacyjnych oraz skorzystać z porad dietetyka – dodaje.

Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola oraz jej światowej kampanii prowadzonej pod hasłem „Ruch to radość”, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów osób na całym świecie.

Atrakcje w Strefie Aktywnego Życia

Strefa Aktywnego Życia to szereg atrakcji o charakterze sportowym i edukacyjnym. Wśród nich między innymi, „Strefa Ambasadora”, gdzie będzie można nauczyć się zagrań i trików piłkarskich, prezentowanych na ekranie przez najlepszego obecnie polskiego piłkarza, ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego. W „Strefie Wiedzy” – dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki – odwiedzający uzyskają fachowe porady dietetyka na temat bilansu energetycznego, prawidłowej diety oraz nawadniania organizmu. Każdy będzie mógł też, np. rozegrać miniturniej w piłkarzyki, spróbować swoich sił w piłkarskich kręglach lub boulach, a także sprawdzić umiejętność skoku dosiężnego czy utrzymania równowagi na równoważni.

Strefa Aktywnego Życia będzie otwarta dla wszystkich w godzinach od 9.00 do 17.00. Za udział w aktywacjach można otrzymać sportowe upominki.

Harmonogram finału wojewódzkiego w Katowicach:
– 9.00 – rozpoczęcie turnieju
– 9.30 – mecze fazy grupowej
– 14.30 – mecze fazy pucharowej
– 16.30 – ceremonia wręczenia nagród
– 17.00 – zakończenie imprezy

Zespoły, które uzyskały awans do finału Śląska:

Drużyny żeńskie:
Gimnazjum Nr 3 – Zawiercie
Zespół Szkół – Pietrowice Wielkie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 – Pszczyna
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 – Świętochłowice
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 – Bytom
Gimnazjum – Istebna
Zespół Szkół – Kochanowice
Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi nr 2 – Wodzisław Śląski

Drużyny męskie:
Gimnazjum Sportowe – Gliwice
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 – Sosnowiec
Gimnazjum – Jasienica
Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi nr 2 – Wodzisław Śląski
Gimnazjum Nr 22 – Częstochowa
Zespół Szkolno-Gimnazjalny – Nędza
Gimnazjum Nr 1 – Katowice
Gimnazjum nr 1 – Jastrzębie-Zdrój
Gimnazjum Nr 3 – Tychy
Gimnazjum Nr 3 – Pierściec
Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego – Żywiec
Gimnazjum Nr 29 – Zabrze
Miejskie Gimnazjum Nr 2 – Knurów
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 – Myszków
Gimnazjum Sportowe – Chorzów
Gimnazjum Nr 3 – Częstochowa

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, a partnerami technicznymi – firmy adidas i T-Mobile. Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska

Źródło, foto: Coca-Cola Poland, A.Solarek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *