Marzec
03

Ligi ruszają 24 marca, dwóch kandydatów na prezesa

Autor: Mariusz Hujdus
MECZ, DOZYNKI 065

W środę odbyło się przedsezonowe posiedzenie przedstawicieli klubów żywieckiej A i B klasy. Podczas tego spotkania poza informacjami na temat zbliżającego się sezonu, działacze dowiedzieli się kto za niespełna miesiąc  będzie ubiegał się o fotel prezesa Podokręgu Żywieckiego BOZPN. Póki co kandydatów jest dwóch.

Póki co wiadomo, że jeśli aura nie przeszkodzi, to piłkarze klubów A-klasowych wybiegną na boiska 24-25 marca. Tydzień później swój pierwszy mecz rozegrają zawodnicy z B klasy. Przy czym nie będzie to typowa runda rewanżowa. W związku z wycofaniem się z rozgrywek UKS Beskid Krzyżowa po drugiej kolejce spotkań (chociaż de facto drużyna nie zagrała żadnego meczu), sytuacja była dosyć kuriozalna. Pomimo parzystej liczby drużyn, aż dwie pauzowały. Tym razem działacze postanowili zmienić harmonogram spotkań, tak by w B klasie co weekend odbywało się 6 spotkań. W kalendarzu przewidziano jedną kolejkę na Poniedziałek Wielkanocny, kluby mogą jednak wystąpić o to, by to spotkanie przenieść na Wielką Sobotę.

Więcej emocji wzbudziły informacje na temat zbliżającego się walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego. W środę stało się jasne, że kandydatów będzie co najmniej dwóch. Pierwszy z nich, co raczej nie jest zaskoczeniem – to dotychczasowy prezes Podokręgu pan Wiktor Duniewicz. Swoją kandydaturę już teraz zapowiedział dotychczasowy szef żywieckiego kolegium sędziów Dariusz Mrowiec. Chociaż nikt tego oficjalnie nie powiedział, obaj panowie już teraz rozpoczęli kampanię wyborczą. Dla kogo będzie ona zwycięska? Przekonamy się już 28 marca podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *