Czerwiec
12

Maja Włoszczowska na zawodach górskich w Żywcu

Autor: Informacja prasowa
zawodyMTB

W środę (11 czerwca) na terenie wokół Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego "Dębina" w Żywcu odbyła się I EDYCJA WYŚCIGU ROWEROWEGO MTB DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.  Gościem specjalnym wydarzenia była Maja Włoszczowska, wielokrotna medealistka igrzysk oraz mistrzostw w wyścigach MTB.

Wczorajsze zawody rowerowe zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca. Wyścig rowerowy MTB uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Żywca Antonii Szlagor wraz z Mają Włoszczowską. Uczestnicy zawodów mogli rywalizować ze sobą w IV grupach wiekowych: od 5 do 6 lat, od 7do 10 lat, od 11 do 13 lat, od 14 do 16 lat.

Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Specjalną nagrodą była koszulka kolarska Mai Włoszczowskiej z jej autografem, która została wylosowana w śród zawodników.

W ciągu roku planowane jest  jeszcze przeprowadzenie dwóch edycji tej imprezy. Wśród uczestników biorących udział we wszystkich edycjach zawodów zostanie rozlosowana nagroda specjalna: rower.

Źródło: UM Żywiec, T. Terteka, Foto: MOSIR – Żywiec
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *