Październik
18

Maja Włoszczowska w Żywcu

Autor: Mariusz Hujdus
DSC_0162

To dopiero wydarzenie! I to w dodatku, pierwszy raz w historii, pod naszym patronatem medialnym. Do Żywca przyjeżdża aktualna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska wraz z trenerem Markiem Galińskim, który coraz mocniej związany jest z naszym miastem.

Mai Włoszczowskiej fanom sportu raczej przedstawiać nie trzeba. Wymieńmy tylko największe osiągnięcia naszej wybitnej sportsmenki:

Mistrzyni Świata MTB XC 2010

Mistrzyni Świata w maratonie MTB 2003

Vice Mistrzyni Olimpijska MTB XC z Pekinu (2008)

Mistrzyni Europy MTB XC 2009

19 medali Mistrzostw Świata i Europy w latách 2000-2011

30 tytułów Mistrzyni Polski (1998 – 2011)

laureatka plebiscytu Przeglądu Sportowego i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski roku 2008, 2009, 2010

Maja jest też jedną z największych nadziei olimpijskich w Londynie. Kibice kolarstwa górskiego w Polsce są przekonani, że tym razem Maja stanie na najwyższym stopniu podium. Warto wiedzieć, że Maja Włoszczowska to nie tylko talent sportowy, ale również matematyczny – jest bowiem absolwentką magistrem inżynierem matematyki finansowej i ubezpieczeniowej (Politechnika Wrocławska, WPPT). Dodajmy, że Maja nie tylko startuje, ale również aktywnie działa okołosportowo, tak więc jest m.in. organizatorką międzynarodowego wyścigu Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB race, współwłaścicielka firmy Quest, produkującej stroje sportowe,  ambasadorką Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych oraz członkinią komisji zawodniczej PKOL. Niezłe osiągnięcia, jak na 28-latkę.

Z kolei Marek Galiński to najbardziej utytułowany polski kolarz górski. górski, siedmiokrotny mistrz Polski Cross Country (2000,2004-2009) i trzykrotny w maratonie MTB (2006-2007,2009), dziesięciokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzeci zawodnik mistrzostw Polski w kol. przełajowym, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Ma 175 cm wzrostu i waży 63 kg, jest żonaty i ma dwie córki. Kolarstwo uprawia od 16 roku życia (1989 rok). Swoją karierę zaczynał w LKS Optex Opoczno. W dalszej części kariery reprezentował: Lotto PZU (2002-2004), PSB Atlas Orbea (2005), Wilier Atala Optex (2006), CCC Polsat (2007). Obecnie (2008-2009) ściga się w zawodowym teamie MTB JBG2 Pro MTB Team.

Od niedawna jest trenerem kadry narodowej kolarzy górskich. A co łączy go z Żywcem? To właśnie w Żywcu pod jego patronatem działa Liceum Ogólnokształcące – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich, w której uczą się najlepsi polscy młodzi kolarze, o których z pewnością już niedługo będzie głośno.

Maję Włoszczowską i Marka Galińskiego będzie można spotkać w Żywcu, w piątek o godz. 12 pojawią się w Miejskim Centrum Kultury. Będzie możliwość zadania pytań, jak również otrzymania autografów. Organizatorzy: LO SMS Sportów Olimpijskich w Żywcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu przygotowali wiele niespodzianek. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu!


Zobacz więcej na temat:Wasze komentarze:


  1. Jan

    No bardzo fajnie, że to spotkanie sie odbylo. Ciekawa promocja Żywca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *