Lipiec
04

Najlepsi zawodnicy downhillu

Autor: Informacja prasowa
LN_Diverse_Downhill_Contest_2014_DDS0267

Już 19-20 lipca w Międzybrodziu Żywieckim odbędą się najważniejsze polskie zawody w zjeździe na rowerach – Diverse Downhill Contest. Zawody na legendarnej Górze Żar odbywają się od 6 lat, lecz w tym roku po raz pierwszy uzyskały statut Mistrzostw Polski, podczas których wyłonione zostaną sylwetki najlepszych w tym roku zawodników w naszym kraju.

W tych dniach oczy wszystkich fanów rowerowych sportów zostaną zwrócone w kierunku Góry Żar, albowiem swój udział potwierdziła czołówka polskiego downhillu. Na liście startowej nie zabraknie aktualnego dwukrotnego Mistrza Polski – Sławka Łukasika (zwycięzcy tegorocznej I edycji Diverse Downhill Contest w Wiśle), będącego głównym pretendentem do zwycięstwa w najmocniejszej kategorii – Elita.

Spośród najlepszych zawodników, którzy będą walczyć o to by pokrzyżować szyki Sławkowi wymienić należy Michała Śliwę – zajmującego obecnie pierwsze miejsce w kategorii generalnej Pucharu Polski, Macieja Jodko – wielokrotnego Mistrza Polski, zajmującego drugie miejsce w kategorii generalnej oraz wielu innych utalentowanych zawodników… Już wkrótce przekonamy się jak poradzi sobie w rywalizacji w kategorii Elita zeszłoroczny Mistrz Polski Juniorów – Wojciech Czermak.

W pozostałych kategoriach tytułów bronić będą: Kobiety – Sonia Skrzypnik, Masters I – Artur Miśkiewicz, Masters II – Grzegorz Góra. O tytuł Mistrza Polski walczyć będą również zawodnicy w kategorii Junior, Hobby Junior, Hobby Hardtail oraz Hobby Full.

Organizatorzy wydarzenia przygotowują dla uczestników mnóstwo ciekawych atrakcji. Zapowiada się więc spektakularne widowisko na którym nie może Was zabraknąć.

Góra Żar to miejsce wyjątkowe, z którego rozciąga się przepiękna panorama na krainę jezior i zalewów Beskidu Żywieckiego. Niezwykłe widoki oraz podziwianie podniebnych akrobacji pobliskiej szkoły szybowcowej i paralotniarskiej to tylko jedne z licznych walorów turystycznych tego obszaru. Wypożyczalnia hulajnóg górskich, zjeżdżalnia pontonowa, park linowy i plac zabaw dla najmłodszych stanowią idealny plan na spędzenie czasu z rodziną na łonie natury.

Po więcej informacji zapraszamy na: Oficjalną stronę: http://www.downhillcup.eu/

Źródło, foto: M. Łukaszuk
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *