Styczeń
31

Najlepsze amatorki zostaną profesjonalistkami

Autor: Mariusz Hujdus
GODY, SRUBIARNIA ZYWIEC 193

O Amatorskiej Lidze Piłki Ręcznej Dziewcząt na Podbeskidziu pisaliśmy już wielokrotnie. Ponad 200 dziewcząt trenujących i występujących w tej lidze to ewenement nie tylko na skalę województwa śląskiego, ale i całej Polski. Teraz, całe przedsięwzięcie idzie o krok dalej, a najbardziej uzdolnione dziewczyny mają szansę już wkrótce zagrać w lidze śląskiej!

„Casting”, jak popularnie nazywa się obecnie nabory do poszczególnych klubów sportowych, odbył się 30 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziewczynom, które przyjechały do Żywca z całego powiatu żywieckiego, a także z Bystrej koło Bielska-Białej uważnie przyglądała się Monika Rybarska, była ekstraklasowa zawodniczka, obecnie trenerka. Większość dziewczyn jest doskonale znana pani trener, albowiem na co dzień występują w jednej z 13 drużyn rozgrywających swe spotkania w Amatorskiej Lidze Piłki Ręcznej.

Zawodniczkom przyglądał się też Piotr Tymiński, od niedawna prezes TS Śrubiarnia Żywiec, które zgłosiło swoją drużynę do rozgrywek ligi śląskiej.

– Na początek planujemy utworzenie jednej lub dwóch grup wiekowych. Chcemy by w kadrze klubu było minimum 16 dziewczyn, a optymalną ilością byłoby 20. To nasz cel. Na razie problemem jest baza lokalowa, albowiem w Żywcu nie ma hali, w której można byłoby rozgrywać mecze ligowe. Na szczęście takie hale są w okolicznych miejscowościach – przyznał Piotr Tymiński.

Pomysłodawca ligi Paweł Szczotka przyznał na konferencji prasowej, że jest już nawet oficjalne hasło reklamowe nowego klubu „Drużyna naszego regionu”. Analogie do „Klub całego regionu”, którym posługuje się TS Podbeskidzie Bielsko-Biała wydają się być oczywiste. Piłkarkom ręcznym TS Stal Śrubiarnia życzymy, by wyszły na wyżyny żeńskiego szczypiorniaka, tak jak to zrobili piłkarze Podbeskidzia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *