14

Nasza zima zła (przegląd ligowy 11-13 listopada)

Autor: Andrzej Ziarko
SKALKA 131

Powoli zbliżają się do końca rozgrywki piłkarskie. Zima za pasem, czas na posezonowe roztrenowanie. Kibice mają okazję zobaczyć ostatnie akcenty piłkarskiej jesieni.

Udane zakończenie rundy….

Ostatnia kolejka III ligi śląsko-opolskiej okazała się szczęśliwa dla pierwszej drużyny Skałki Żabnica, która pokonała na wyjeździe rewelacyjnie spisującą się w tych rozgrywkach Polonię Łaziska Górne 1-0. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w tym sezonie na swoim boisku. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Marcin Dudka w 90-tej minucie meczu wykorzystując ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Po rundzie jesiennej piłkarze z Żabnicy zajmują 6.pozycję z dorobkiem 26 punktów, do 5. Odry Opole tracą punkt natomiast do lidera, Rozwoju Katowice 8 „oczek”. Tabelę III ligi zamyka ekipa Startu Namysłów. W 15 kolejkach podopieczni Vladimira Veselego strzelili 29 bramek tracąc tylko 14. Najlepszymi strzelcami drużyny po rundzie jesiennej jest duet Tomasz Janik oraz Michaił Tkaczuk, którzy na swoim koncie mają po 6. trafień. Piłkarzom Skałki Żabnica życzymy jeszcze lepszych występów w rundzie wiosennej.

Punkcik „Górali”…

Piłkarze TS Czarnych Góral na wyjazdowe zwycięstwo w oficjalnym meczu czekają już od 24 lipca, kiedy to w Pucharze Polski wyższość „Górali” musiała uznać drużyna Skrzycznego Lipowa. Od tego czasu w lidze piłkarze Górala przegrali 5 spotkań wyjazdowych i jedno zremisowali. Szansę na przełamanie passy mieli w ostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi
w meczu z niżej notowaną Polonią Marklowice. Jednak po raz kolejny nie udało się zdobyć kompletu punktów. Górale dopingowani przez swoich wiernych kibiców wyrównali stan meczu na 1-1, gola strzelił Piotr Motyka. Po rundzie jesiennej zawodnicy Macieja Mrowca zajmują w tabeli 7. miejsce, gromadząc na koncie 24 punkty, tyle samo ile 6. w tabeli ekipa z Mikołowa. Do niepokonanego lidera z Czańca tracą 13 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu po rundzie jesiennej został Marek Gołuch zdobywca 8 goli. W rundzie wiosennej życzymy jeszcze lepszych wyników.

Ze zmiennym szczęściem

Długi weekend był bardzo pracowity dla piłkarzy z Żywiecczyzny występujących na boiskach V ligi. 11 listopada piłkarze LKS Radziechowy sprawili niemiłą niespodziankę swoim fanom, którzy musieli przełknąć porażkę lidera na swoim boisku z nieobliczalnym zespołem LKS-u Bestwina 0-1. Piłkarze z Bestwiny są bardzo specyficzną ekipą, której „leżą” zespoły z czołówki (10 punktów zdobytych w meczach z pierwszą piątką ligi). Potknięcia lidera nie wykorzystał drugi w tabeli Drzewiarz Jasienica, który zremisował 1-1 z Błyskawicą Drogomyśl. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli podopieczni Zbigniewa Skórzaka. TS Koszarawa Żywiec wygrała ważny wyjazdowy mecz z Cukrownikiem Chybie 4-3 bramki dla Żywczan strzelali: Zyzak, Sala, Gołębiowski oraz Marcin Dobranowski. Mecz Skrzycznego Lipowa z Zaporą Porąbką został przeniesiony na 24 marca 2012 r.

Natomiast w przedostatniej kolejce jesieni piłkarze z naszego regionu grali także ze zmiennym szczęściem. Lider LKS Radziechowy wygrał na wyjeździe ze Spójnią Landek 2-1 pokazując tym samym, że porażka z Bestwiną była tylko „wpadką przy pracy”. Bramki dla gości strzelali Maciej Kłusak oraz Krzysztof Figura. Po ponad trzymiesięcznej przerwie punkt zdobyli piłkarze Skrzycznego Lipowa remisując na swoim obiekcie z drużyną Wilamowiczanki Wilamowice 2-2. Trafienie dające remis zanotował w 80. minucie Dariusz Gębala, a wcześniej na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Adrian Schab. W 90. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany obrońca gospodarzy Marek Binda. Od 8 października 2011 r. na swoim obiekcie piłkarze Koszarawy nie potrafią wygrać meczu, nie udało się także tym razem. Piłkarze z Żywca musieli uznać wyższość Morcinka Kaczyce, którego zawodnicy dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy Sebastiana Jasińskiego. Gola otwierającego spotkanie strzelił Kamil Worwy w 16. min. Po tym trafieniu na przerwę goście schodzili prowadząc 1-0. W drugiej połowie gospodarze wyrównali za sprawą Szymona Gąsiorka. Gdy już na trybunach kibice myśleli, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, gola na wagę trzech oczek w 90-tej minucie po rzucie rożnym strzela… rezerwowy bramkarz Patryk Kordyaczny występujący w tym meczu z konieczności w polu. Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej liderem nadal jest drużyna z Radziechów z dwoma punktami nad Jasienicą. Koszarawa zajmuję 9. lokatę z 20 punktami, natomiast Lipowa wciąż pozostaje „czerwoną latarnią” z dorobkiem 4 punktów na koncie. W ostatniej kolejce rozegranej jesienią odbędą się następujące mecze: LKS Radziechowy- Błyskawica Drogomyśl, Wisła Strumień- Koszarawa Żywiec, pauzować będzie zespół z Lipowej.

Pewel niepokonana jesienią….

Nie mieli czasu na świętowanie także piłkarze A klasy; 11 listopada rozegrana została przedostatnia kolejka ligowa. Oczy wszystkich kibiców zwrócone były na „hit jesieni”- mecz między liderem z Pewli Małej, a wiceliderem z Żabnicy. Jednak jedyne co w tym meczu było na miarę hitu to wyrównujące trafienie gości z rzutu wolnego w „okienko” autorstwa  Sebastiana Szczotki. Reszta była na poziomie przeciętnego spotkania; dużo walki i gry w środku pola, z nastawieniem by nie przegrać. A więc w meczu tej kolejki 1-1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Soły Żywiec ze Świtem Cięcina, gdzie w pierwszej minucie samobójcze trafienie notuje bramkarz gości Ryszard Elżbieciak, a punkt ratuje Tomasz Gawron. Zwycięstwo, pierwsze w sezonie, odnieśli piłkarze Jeleśnianka Jeleśnia pokonując na wyjeździe Orła Łękawica 2-1. Rycerze Jesieni jak w kuluarach mówi się o zespole z Juszczyny, pokonali na wyjeździe LKS Zarzecze 1-0. W pozostałych meczach Beskid Gilowice uległ 2-3 Sole Rajcza, LKS Leśna 3-0 Maksymilian Cisiec, Błękitni Żywiec 3-2 Podhalanka Milówka, Babia Góra Koszarawa 1-1 Magórka Czernichów. Natomiast w ostatniej kolejce jesiennej zwyciężały zespoły z „pudła”. PLKS Pewel Mała zakończyła rundę jesienną bez porażki, pokonując u siebie 2-0 zespół z Ciśca po golach Mariusza Kosiora (17 trafienie w sezonie) oraz Marcina Synowca. Zwycięstwo byłoby jeszcze okazalsze gdyby karnego nie zmarnował Damian Tomiczek. Druga ekipa Skałki Żabnica szybko i sprawnie rozprawiła się z zespołem LKS Zarzecze strzelając do przerwy dwa gole, w drugiej połowie kontrolowała grę i do swego konta dorzuciła jeszcze jedno trafienie autorstwa Marcina Kochutka. Festiwal strzelecki obejrzeli w Milówce kibice Podhalanki, która nie dała najmniejszych szans Orłowi Łękawica, aplikując gościom 6 bramek. Dzięki temu zakończyli rundę jesienną na 3.pozycji. Tuż za ich plecami czai się drużyna z Cięciny, która rzutem na taśmę wygrała 4-3 z Leśną, strzelając bramki w 90-tej i 93-ciej minucie meczu. W derbach pomiędzy Jeleśnianką Jeleśnia, a Babią Góra Koszarawa kibice nie doczekali się bramek. Cenne trzy punkty zdobył Beskid Gilowice pokonując na wyjeździe LKS Juszczyna 3-2. Natomiast Błękitni notują bardzo dobrą passę zwyciężając w Rajczy tamtejszą Sołę 2-1, dla piłkarzy z Żywca było to drugie zwycięstwo w ten weekend. W ostatnim meczu Magórka Czernichów zremisowała 1-1 z Sołą Żywiec. W tabeli prowadzi PLKS Pewel Mała z 10 punktami przewagi nad Skałką II Żabnica. Ostatnia nadal pozostaje Jeleśnia, która jednak dzięki dobrej postawie do 14.w tabeli Gilowic traci już tylko 4  pkt.

Decyzją władz podokręgu Żywiec w najbliższy weekend zostanie rozegrana I kolejka rundy wiosennej, w której to spotkają się: LKS Świt Cięcina – PLKS Pewel Mała, Podhalanka Milówka – Babia Góra Koszarawa (19 listopada), Jeleśnianka Jeleśnia – TS Soła Żywiec, Błękitni Żywiec – Orzeł Łękawica, Magórka Czernichów – LKS Leśna, LKS Juszczyna- Soła Rajcza, Skałka II Żabnica – Beskid Gilowice, Maksymilian Cisiec- LKS Zarzecze- wszystkie te mecze 20 listopada.

Informacje o Andrzej Ziarko

Miłośnik sportu, ratownictwa oraz historii...a nade wszystko dobrej muzyki i sztuki.

Wasze komentarze:

1. maly

„. Oczy wszystkich kibiców zwrócone były na „hit jesieni”- mecz między liderem z Pewli Małej, a wiceliderem z Żabnicy. Jednak jedyne co w tym meczu było na miarę hitu to wyrównujące trafienie gości z rzutu wolnego w „okienko” autorstwa Sebastiana Szczotki. Reszta była na poziomie przeciętnego spotkania; dużo walki i gry w środku pola, z nastawieniem by nie przegrać” – – Gdzieś już to czytałem. TAK WIEM!!!! na aklasazywiec.pl. Może byście się lepiej postarali droga redakcjo pisząc swoje podsumowania (zresztą pomysła tez podebraliscie z tamtego serwisu) a nie kopiując od nich tekst nieudolnie zmieniając slowa. Byliście na tym meczu? Bo ja byłem i widziałem tylko ekipę aklasyzywiec.pl filmująca i fotografującą (tak to ta mała dziewczynka) innych redakcji nie zauwazyłem. Pozdrawiam!

2. admin

A to Ci dopiero! Hmm, rozumiem, że relację z III ligi też wzięliśmy ze strony aklasazywiec.pl? Rozumiem, że zdaniem autora komentarza dziennikarz podsumowujący wydarzenia ligowe powinien być na wszystkich meczach (a jak kolejka odbywa się o jednej godzinie, to powinien mieć swoich 8 klonów, kiedy meczów jest 9?). No i najlepsze, to dopiero ciekawostka: aklasazywiec (skądinąd bardzo lubimy i polecamy ten portal, jako rzetelnie informujący o A klasie żywieckiej) jest odkrywcą podsumowań ligowych? Ech, na co całe lata wtorkowych wydań „Sportu”, wcześniej „Tempa” i innych tytułów prasowych poszły na marne. Tam na to chyba nie wpadli, tylko aklasazywiec to odkryła. Fantastycznie. Może czas na wpis do rejestru patentów?

3. Andrzej Ziarko

Niestety, tego „szlagieru” nie można było opuścić, dlatego pofatygowałem się na ten mecz osobiście, a że nie mam daleko to była czysta przyjemność- nr biletu 110- gdzieś mam podesłać pokazać? Cenę też podać? Również uprzejmie donoszę, że dwie godziny wcześniej widziałem fantastycznego samobója otwierającego mecz Soły ze Świtem (podobny gol padł
    w meczu Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław na 5-0 na pewno Pan to widział). Osobiście uważam serwis aklasazywiec, za świetny i szanuję pracę osób tam pracujących. Przegląd piłkarski, który mam niebywałą przyjemność redagować nie ograniczam jedynie do A klasy, lecz jak nazwa głosi jest to PRZEGLĄD LIGOWY i w nim czytelnik może znaleźć informacje na temat postawy drużyn z Żywiecczyzny od Ekstraligi kobiet ( no tak, serwis
    A klasa, też o tym pisze) przez III ligę po B klasę (akurat na meczach tej ligi bywam regularnie). Natomiast jakby Pan czytał uważnie (nie po łebkach jak relację z meczy Mitechu II z BTS Rekord) nasz serwis zawsze poleca portale takie jak beskidzkapiłka.pl czy aklasazywiec.pl jako źródła rzetelnej informacji o regionalnej piłce nożnej. My zajmujemy się sportem w ujęciu interdyscyplinarnym, o czym nie można powiedzieć w przypadku portalu specjalizującego się w piłce nożnej. Pech chciał, że do szerokiego spectrum dyscyplin sportowych zalicza się „kopaną” bo na jej temat też będziemy pisać. Serdecznie pozdrawiam.