03

Od Półmaratonu do Rysianki

Autor: Mirosław Dziergas
Rysianka

2 września biegiem na szczyt Rysianki zakończył się cykl imprez biegowych GRAND PRIX Beskidów „Złota 50-tka”. Przypomnijmy, że cykl imprez rozpoczął wiosenny Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego.

Biegiem na szczyt Rysianki – Złota 50- tka zakończona.Bieg ten, mający także rangę Mistrzostw Powiatu Żywieckiego zgromadził na starcie ponad ponad dwustu zawodników i zawodniczek, w tym prawie stu, którzy wzięli udział w całej edycji Złotej 50-tki. W klasyfikacji generalnej GRAND PRIX Beskidów „Złota 50-tka” zwyciężył Jacek Michulec. Drugie miejsce zajął Jarosław Kożdoń a trzecie Markiem Sokołowski.Wśród kobiet I miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w GRAND PRIX Beskidów zajęła Ewa Majer, II miejsce Alicja Banasiak, III miejsce Magdalena Worek. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli cały cykl zostali uhonorowani pamiątkową statuetką oraz ręcznikiem. W Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego zwyciężył Jacek Michulec przed Tomaszem Dyrlagą oraz Mirosławem Dziergasem, a wśród kobiet Magdalena Worek przed Agnieszką Kos oraz Joanną Frukacz.

Zwycięzcą biegu głównego na szczyt Rysianki okazał się rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie zawodnik KS Halny Węgierska Górka Jacek Michulec z czasem 34:29, natomiast wśród kobiet Halina Gałuszka z wynikiem 42:05. Organizatorzy uhonorowali nagrodami pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: