Styczeń
29

Pierwszy taki bal

Autor: Mariusz Hujdus
BMS 175

Ludowy Klub Sportowy Łucznik Żywiec był organizatorem Gali Mistrzów Sportu organizowanej pod patronatem burmistrza Żywca Antoniego Szlagora. Gala była okazją do zaprezentowania osiągnięć sportowych klubów z Żywca w 2011 roku.

Zorganizowana przez Łucznik gala odbyła się po raz pierwszy. Do tej pory galę mistrzów sportów organizowali wspólnie starosta żywiecki i burmistrz Żywca. W tym roku podobna gala również się odbędzie. Sytuacja, w której odbywają się dwie gale sportu jest chyba jednak jednorazowa.

– Podjęliśmy rozmowy na ten temat i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku weźmiemy z obu gal to co najlepsze i zorganizujemy jedną, dużą wspólną imprezę, w trakcie której nagrodzimy najlepszych sportowców – mówi szef powiatowego sportu Mirosław Dziergas, którego również spotkaliśmy na piątkowej gali. Kogo tam nie było! Byli przedstawiciele praktycznie wszystkich klubów działających w mieście, ale też reprezentanci marszałka województwa śląskiego, Śląskiego Zrzeszenia LZS czy podokręgu Żywiec Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Była więc okazja do wielu kuluarowych rozmów, które być może przyczynią się do podniesienia jakości sportu na Żywiecczyźnie. Przypomnijmy, że cały czas szansę na olimpijską kwalifikację ma troje łuczników z Żywca – Piotr Piątek, Wioletta Myszor i Paula Wyczechowska. Szansę ma również kolarz górski Kornel Osicki.

Piątkowa gala była okazją do wręczenia okazałych pucharów dla tych klubów, których zawodnicy osiągali największe sukcesy we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Organizatorzy gali nie zapomnieli również o tych zawodnikach, którzy osiągali w minionym roku największe sukcesy, wręczając dla nich nagrody rzeczowe. Ponadto każdy z klubów mógł pokazać swoją prezentację multimedialną lub filmową. Atrakcją imprezy były występy muzyków i tancerzy z Zespołu Regionalnego „Pilsko”, jak również z formacji tańca nowoczesnego „Ego-Dance”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *