Grudzień
18

Piłkarki na półmetku

Autor: Przemyslaw Burczak
fot. GM-1731

W listopadzie obie drużyny Mitechu – ekstraligowa oraz biorąca udział w rozgrywkach III ligi piłki nożnej kobiet – zakończyły rundę jesienną sezonu 2013/2014.

Pierwsza drużyna zajęła IV miejsce – identycznie jak w roku ubiegłym. Natomiast druga drużyna, ze względu na odmłodzenie kadry, musiała zrezygnować z rozgrywek II ligowych i podjąć rywalizację w III lidze, w której dopuszczone są zawodniczki młodsze.

Posunięcie okazało się niezłe, gdyż młode zawodniczki Mitechu (najmłodsza drużyna w III lidze gr. śląska) ukończyły rundę jesienną na II miejscu, ustępując jedynie jednym punktem doświadczonej drużynie Jaskółek z Chorzowa. Dodajmy też, że podjęta przed kilkoma laty praca z młodzieżą przynosi widoczne efekty, gdyż najmłodsze zawodniczki Mitechu zajęły 5 miejsce w ogólnopolskich rozgrywkach juniorek młodszych. To sukces nie tylko samych dziewcząt, ale również szkoleniowców Mitechu: wieloletniej trenerki Mitechu i byłej reprezentantki Polski w piłce nożnej kobiet – Beaty Kuty oraz Szymona Węglarza, który już od kilku lat odnosi sukces w szkoleniu grup młodzieżowych Mitechu.

Przygotowania do rundy wiosennej, która rozpocznie się w marcu 2014, obie drużyny zapoczątkują już w styczniu nowego roku. W okresie poprzedzającym rozgrywki ligowe, obie drużyny rozegrają ok. 5-7 sparingów i gier kontrolnych. Wezmą również udział w obozie przygotowawczym pod okiem klubowych szkoleniowców.

Tomasz Matlakiewicz

Gazeta Żywiecka


Zobacz więcej na temat:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *