Wrzesień
15

Piłkarska podróż śladami Św. Jana Pawła II

Autor: admin
12027549_175615169439587_2080674034421084017_n

W związku z cyklem piłkarskich spotkań w miejscach związanych z kultem papieża Polaka, Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu rozegrała towarzyskie mecze w Żywcu i Rychwałdzie. Pierwszym rywalem kadrowiczów był zespół  P.O.C. Olimpia Berlin, który także zawitał na Żywiecczyznę w ramach „papieskich” spotkań. Mecz rozgrany został na orliku w Żywcu (przy ul. Tetmajera). Z uwagi na specyficzny charakter spotkania, mecz przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze, jednak goście zza zachodniej granicy nie mogli liczyć na taryfę ulgową. W prawdzie do gwizdka na przerwę kadrowicze zdołali zdobyć jedynie bramkę przewagi (2:1), w drugiej połowie nie pozostawili już drużynie z Berlina żadnych złudzeń. Do bramki gości wpadały kolejne gole, co sprawiło, że ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 11:1 dla reprezentacji.

Inauguracją pobytu reprezentacji na Żywiecczyźnie było spotkanie kadrowiczów z drużyną FKS Rychwałd. Mecz rozegrano w sobotni wieczór na boisku przy Zespole Szkół w Rychwałdzie. Młody franciszkański skład okazał się jednak dla kadrowiczów trudniejszym przeciwnikiem i w tym spotkaniu oldbojom strzelanie goli nie przychodziło już z taką łatwością. Specyficzny charakter spotkania dopełniał także fakt, że przeciw swoim podopiecznym zagrał  trener FKS-u, Piotr Jaroszek, od 2014 zawodnik Reprezentacji „35” w Futsalu. To właśnie Jaroszek był zdobywcą pierwszej bramki dla kadrowiczów. W pierwszej połowie doświadczenie oldbojów wysunęło się na pierwszy plan, co pozwoliło na szybkie wypracowanie przewagi trzech bramek. W drugiej połowie franciszkański skład skupił się na ofensywie i trzykrotnie pokonał obronę reprezentacji. Ostatecznie jednak z wygranej cieszyli się goście, którzy pokonali Rychwałd 5:3. Spotkanie w Rychwałdzie było swoistym meczem rewanżowym, gdyż kadra zagrała z franciszkańskim składem w grudniu 2014, kiedy to Rychwałd triumfował na hali w Łękawicy. Tak jak w ubiegłym roku, Reprezentacja Polski „35” mogła liczyć nie tylko na ciepłe przyjęcie ze strony kibiców, ale także na ogrom sportowych emocji.

Skład Reprezentacji Polski „35” w Futsalu:

 1. Tomasz Porwet
 2. Edward Giemza
 3.  Władysław Andruszewski
 4. Janusz Musiał
 5. Sebastian Tryfanow
 6. Marcin Ginalski
 7. Piotr Jaroszek
 8. Jarosław Kostarczyk
 9. Marek Pisarski
 10. Mariusz Kubanek
 11. Robert Formicki
 12. Dariusz Kozieł
 13. Wojciech Kasilski

Skład FKS-Rychwałd:

 1. Dawid Gruszka
 2. Dawid Stankiewicz
 3. Mateusz Łajczak
 4. Mariusz Małysiak
 5. Janusz Małysiak
 6. Patryk Mydlarz
 7. Michał Iwanek
 8. Szymon Barcik
 9. Adam Ścieszka
 10. Rafał Krajcarz
 11. Tadeusz Barcik
 12. Wojciech Walatek
 13. Paweł FirlejBłąd bazy danych WordPressa: [Illegal mix of collations for operation ' IN ']
SELECT target.post_id, sum(target.weight * log(386 / least(386, freqs.freq))) as score FROM exd13_wp_rp_tags as target, (SELECT label, count(1) as freq FROM exd13_wp_rp_tags WHERE label IN ('C_pika nona', 'C_slider', 'A_jana', 'A_na', 'A_ii', 'A_dla', 'A_od', 'A_ul', 'A_2014', 'A_fk') GROUP BY label ) as freqs WHERE target.post_id NOT IN ('3167') AND target.label=freqs.label AND target.label IN ('C_pika nona', 'C_slider', 'A_jana', 'A_na', 'A_ii', 'A_dla', 'A_od', 'A_ul', 'A_2014', 'A_fk') GROUP BY target.post_id ORDER BY score desc, target.post_id desc LIMIT 10;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *