Marzec
27
0

Pobiegną, aby pomóc

Autor: Informacja prasowa
IMG_8685

W ubiegłym roku na starcie Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego po raz pierwszy stanęli pracownicy Żywiec Zdrój. Dzięki ich zaangażowaniu udało się wybiegać fundusze dla podopiecznych tutejszego Domu Dziecka. Również w tym roku Żywiec Zdrój dołączył do grona sponsorów imprezy. W niedzielę 29 marca pracownicy firmy ponownie wezmą udział w niezwykłej sztafecie wolontariuszy.

Firma Żywiec Zdrój od dwóch lat jako partner główny wspiera Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. – Zaangażowanie naszej firmy i pracowników w Półmaraton jest zgodne z naszymi zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszą misją jest promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz edukacja w zakresie odpowiedniego nawadniania – podkreśla Magdalena Konowrocka, kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w firmie Żywiec Zdrój – Półmaraton jest dla nas również świetną okazją, aby promować nasz program wolontariatu pracowniczego.

Zachęcamy naszych pracowników do udziału w projektach, w których swoją obecnością i zaangażowaniem mogą zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej. Taką propozycją jest udział naszych pracowników w charytatywnej sztafecie wolontariuszy podczas trwania Półmaratonu.

Biegacze na starcie

Biegaczy Żywca Zdroju poza radością biegania, połączy również chęć zrobienia czegoś pożytecznego. Tworząc niezwykłą sztafetę wolontariuszy pobiegną nie tylko dla siebie, ale również dla podopiecznych żywieckiego sierocińca. Podobnie jak przed rokiem w nagrodę za zaangażowanie swoich pracowników firma Żywiec Zdrój wesprze bowiem finansowo Dom Dziecka w Żywcu, a wysokość tego wsparcia uzależniona będzie od ilości wolontariuszy, którzy w sobotę staną na starcie Półmaratonu. Im więcej ich pobiegnie, tym większą kwotę uda się zebrać.

Dzięki funduszom przekazanym w ubiegłym roku udało się zdziałać wiele dobrego. – Jesteśmy cały czas w kontakcie z Domem Dziecka w Żywcu. Spotykamy się, rozmawiamy i ustalamy bieżące, największe potrzeby. Zeszłoroczne fundusze zostały przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, ubrań oraz sprzętu AGD – informuje Magdalena Konowrocka z Żywiec Zdrój.

Wolontariusze, łączcie się!

Żywiec Zdrój nie wyklucza też zaangażowania w inne akcje wolontariackie. Rozpoczyna właśnie konsultacje związane z taką działalnością na Żywiecczyźnie, do których zaproszeni zostali, bądź wkrótce zostaną, liderzy wolontariatu, dziennikarze, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i eksperci zajmujący się wolontariatem na co dzień. Wszystko po to, by wspólnie zastanowić się nad kondycją wolontariatu na Żywiecczyźnie, poznać potrzeby i problemy wolontariuszy oraz zastanowić się nad możliwościami wspólnych działań w przyszłości. Pierwsza okazja nadarzyła się już w czwartek 19 marca. Przedstawiciele Żywiec Zdrój, liderzy wolontariatu na Żywiecczyźnie oraz dziennikarze spotkali się przy śniadaniu roboczym w bistro Rynek 19, aby poznać się wzajemnie, opowiedzieć o swoich działaniach, a także pomysłach na wspólne akcje w przyszłości.

Rozpoczynamy edukacyjną kampanię „Woda na Start"

Półmaraton jest okazją do zapoznania się z jeszcze jedną ważną akcją – startującą właśnie kampanią „Woda na Start". Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Żywiec Zdrój* wynika, że co drugi Polak nie wie, ile płynów powinien wypijać każdego dnia. Polacy nie zdają sobie również sprawy z tego, co i w jakich ilościach wypijają, ani w jaki sposób regularne picie wody wpływa na funkcjonowanie organizmu. „Woda na Start" to kampania edukacyjna zainicjowana przez Żywiec Zdrój i realizowana we współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia oraz Instytutem Matki i Dziecka.

Jej celem jest poprawa wiedzy oraz zmiana postaw, zachowań i nawyków związanych z nawodnieniem. Działania realizowane w ramach programu „Woda na Start" obejmą akcję edukacyjno-informacyjną oraz wydarzenia specjalne realizowane w przestrzeni publicznej. Więcej o programie oraz wpływie wody na nasze zdrowie można znaleźć na stronie: www.wodanastart.pl.

Źródło, foto: www.wodanastart.pl
 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *