Listopad
03

Podbeskidzki szczypiorniak rozegra turniej, na którym Śląski Związek otrzyma odznaczenie

Autor: Przemyslaw Burczak
Turniej ręcznej - Żywiec Oczków - 8 XI

To będzie jedno z większych wydarzeń w piłce ręcznej w województwie śląskim. Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach otrzyma Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. To wyróżnienie zostanie wręczone podczas Turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w sobotę, 8 listopada, w Żywcu Oczkowie.

Janusz Buzek, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, podkreśla, że Sejmik Śląski ceni sobie wieloletnią działalność Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

– Na podziw i szacunek zasługuje fakt, że związek wychował liczne grono mistrzów, w tym olimpijskich. Codziennie dba o rozwój piłki ręcznej, a także sportowe wychowanie dzieci i młodzieży. Z dużą satysfakcją chcę poinformować, że kapituła Sejmiku jednomyślnie postanowiła odznaczyć Śląski Związek Piłki Ręcznej Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego – mówi radny Janusz Buzek.

To właśnie on wręczy odznakę, o którą wnioskowali Andrzej Kamiński, wiceprzewodniczący Sejmiku i były radny Sejmiku Andrzej Marszałek. Także burmistrz Żywca Antoni Szlagor, po którego honorowym patronatem rozgrywany będzie turniej ligowy, nie ukrywa, że to spore wydarzenie.

– Taka odznaka przyznawana jest tylko raz. Cieszymy się, że stanie się to u nas w Żywcu, w dodatku w ramach jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej – zaznacza burmistrz Antoni Szlagor.

Wręczenie odznaki zaplanowano o 13.00, ale już o 8.00 ruszą pierwsze mecze turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

– Na początek zagra I liga, gdzie zapowiada się kilka hitowych pojedynków jak między innymi SPR Żywiec – Bystra Gimnazjum, Łękawica – Bystra Gimnazjum, Łękawica – Bystra Ciapki, a przede wszystkim SPR Łodygowice – SPR Twardorzeczka. To mecze, które mogą wywrócić do góry nogami górną część tabeli. Około 14.20 swoje mecze zaczną grać drużyny z II ligi, gdzie trwa zażarta walka o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do I ligi – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

Szczegółowy harmonogram spotkań:

I LIGA :

8.00 – Łękawica – Team Jeleśnia

8.25 – SPR Żywiec – Bystra Gimnazjum

8.50 – PTG Sokół w Gminie Czernichów – Ujsoły

9.15 – Bystra Ciapki – Stowarzyszenie 16 Bielsko Biała

9.40 – SPR Żywiec – Team Jeleśnia

10.05 – Łękawica – Bystra Gimnazjum

10.30 – PTG Sokół w Gminie Czernichów – PKS Olimpijczyk Gilowice

10.55 – Łękawica – Bystra Ciapki

11.20 – SPR Twardorzeczka – Stowarzyszenie 16 Bielsko Biała

11.45 – Ujsoły -PKS Olimpijczyk Gilowice

12.10 – SPR Łodygowice – TS Metal Węgierska Górka

12.35 – PTG Sokół w Gminie Czernichów – Stowarzyszenie 16 Bielsko Biała

13.00 – Oficjalne otwarcie.  Wręczenie honorowej odznaki "Zasłużony dla Województwa Śląskiego" Dla Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

13.30 – SPR Żywiec – TS Metal Węgierska Górka

13.55 – SPR Łodygowice – SPR Twardorzeczka

II LIGA

14.20 – SPR Wieprz – SPR Twardorzeczka II

14.45 – SPR Milówka – SPR Młody Wieprz

15.10 – SPR Koszarawa – Gimnazjum Łękawica

15.35 – SPR Świnna – SPR Twardorzeczka II

16.00 – SPR Ślemień – SPR Młody Wieprz

16.25 – SPR Milówka – SPR Świnna

16.50 – SPR Koszarawa – SPR Młody Wieprz

Źródło, foto: Ręczna Żywiecczyzna
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *