Styczeń
03

Pół tysiąca chętnych do biegania w Żywcu

Autor: Mariusz Hujdus
polmaraton

Choć do startu Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego pozostały blisko trzy miesiące, wypełnia się lista startowa. Na platformie, gdzie można się zgłaszać, jest już ponad pół tysiąca nazwisk! Swój start zgłosiła nawet Polka mieszkająca w Australii. Jeśli wystartuje, wpiszę się w historię imprezy, jako zawodniczka z najbardziej odległego kraju.

XVI Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego wystartuje 29 marca o godzinie 10.00. Trasa półmaratonu, jak zwykle wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego. Start i meta biegu usytuowane są na żywieckim Rynku.

Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. W poprzednim XV Półmaratonie wzięło udział blisko 1500 biegaczy co stanowi rekord frekwencji tej imprezy. Zwycięzcą XV Półmaratonu został Ukrainiec Sergii Okseniuk z wynikiem 1:07:55. Wśród kobiet z czasem 1:19:00 zwyciężyła Rumunka Daniela Cirlan.

W tym roku frekwencja może być jeszcze wyższa o czym świadczy lista zgłoszeń. Już w tej chwili znajdują się na niej 532 nazwiska osób, które deklarują chęć startu w marcowej imprezie.

– Z dotychczasowej praktyki wiem, że w biegu pojawia się około 80-90% zawodniczek i zawodników, którzy wcześniej zgłosili się przez internet. Więc już dzisiaj możemy być pewni, że jest ponad 400 biegaczy, a kolejni będą zapisywać się niemal do ostatniego dnia przed imprezą. Popularność Półmaratonu Żywieckiego rośnie z roku na rok, więc możemy być pewni, że nie będzie gorzej niż w poprzednim roku, a być może padnie kolejny rekord frekwencji – mówi dyrektor biegu Mirosław Dziergas.

 

Na liście startowej znalazła się m.in. Polka mieszkająca w Northwood w Australii, ale również doskonale znany żywieckiej publiczności Ukrainiec Viktor Starodubstsev, który w Żywcu występował już kilkakrotnie, zawsze osiągając doskonałe wyniki.

 

Osoby chętne do udziału w Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową www.halfmarathon.zywiec.pl, w zakładce zgłoszenia.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *