Marzec
11

Półmaraton bez względu na pogodę

Autor: Mariusz Hujdus
polmaraton3

W najbliższą niedzielę odbędzie się XIV Półmaraton Żywiecki dookoła Jeziora Żywieckiego o Puchar Starosty Żywieckiego. Już dziś udział w imprezie zapowiedziało blisko 1400 zawodników. Jednym z patronów medialnych Półmaratonu Żywieckiego jest portal Sportowy Żywiec.

Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Są przygotowane medale i nagrody dla najlepszych zawodników. Są numery startowe, zabezpieczenie trasy i wszystko inne, co przy porządnym biegu powinno zostać zrobione. 

Jedyną rzeczą, której nie da się przewidzieć jest pogoda. Jeśli wierzyć internetowej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogodynka.pl, powiat żywiecki w tym tygodniu czeka prawdziwa fala mrozów. Temperatura spaść może nawet do – 16 stopni!  Taka temperatura może zagościć na termometrach w sobotę 16 marca o godz. 22.00, czyli zaledwie na 12 godzin przed startem.  W chwili startu, ma być już znacznie przyjemniej, ponieważ słupki rtęci wskazywać będą „jedynie” – 4 stopnie. Z czasem ma być coraz cieplej i temperatura sięgnąć ma zera stopni. 

Jednak co do prognoz, bylibyśmy ostrożni. Wedle wszystkich stacji telewizyjnych, miniony weekend miał na Podbeskidziu obfitować w mróz i śnieg, tymczasem temperatura sięgała 8 stopni na plusie, a słońce śmiało wydostawało się zza chmur.

– Półmaraton Żywiecki odbędzie się bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Skoro postanowiliśmy, że otwieramy sezon dużych imprez biegowych w Polsce, to słowa trzeba dotrzymać – zapewnia nas Mirosław Dziergas, dyrektor biegu. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *