Marzec
28

Półmaraton promuje Żywiecczyznę

Autor: Mariusz Hujdus
Półmaraton Sportowy

Półmaraton Żywiecki dookoła Jeziora Żywieckiego to bez wątpienia największa impreza nie tylko biegowa, ale i sportowa na Żywiecczyźnie, a całkiem śmiało można wysnuć wniosek, że również na Podbeskidziu. Do tej pory największa liczba uczestników, to niespełna półtora tysiąca. W XVI Półmaratonie Żywieckim istnieje bardzo duża szansa na to, że zostanie przekroczona liczba dwóch tysięcy biegaczy. To świetna okazja do promocji naszego regionu.

Półmaraton Żywiecki rozpoczyna się i kończy na żywieckim Rynku. Biegacze mają do pokonania trasę 21 kilometrów oraz 97, 5 metra. Ich trasa wiedzie przez Nowy Most, Zarzecze, Małą Tresną, Tresną, Oczków i Moszczanicę.

– Często mówimy, że biegacze otrzymują od nas oprócz pakietu startowego, niezwykłe widoki gratis. Z jednej strony piękne Jezioro Żywieckie, z drugiej wciąż ośnieżone Skrzyczne. Dla nas takie widoki być może nie są specjalnym zaskoczeniem, jednak dla osób, które przyjeżdżają dla nas z innych zakątków Polski, albo z zagranicy są czymś przepięknym. Nie kryją swojego zachwytu podczas wielu rozmów, które odbywają się w trakcie i po Półmaratonie – mówi dyrektor biegu Mirosław Dziergas.

Oczywiście padają zarzuty, że brzegi Jeziora Żywieckiego nie należą do najczystszych i to może odstraszać od potencjalnych zachwytów. Organizatorzy podkreślają jednak, że przy pomocy strażaków ochotników udało się pousuwać śmieci na trasie Półmaratonu i ten widok odstraszać nie będzie.

Do Żywca przyjeżdżają biegacze z całego kraju oraz zawodnicy z zagranicy. Oczywiście dla części z nich, będzie to kolejny start, walka o miejsca i o nagrody finansowe, bo przecież to jest magnes, który przyciąga najlepszych. Jednak dla zdecydowanej większości, udział w Półmaratonie Żywieckim będzie próbą zmierzenia się z własnymi słabościami, walką o poprawienie własnych rekordów życiowych, a czasami próbą udowodnienia sobie, że nawet największe bariery można pokonać.

Półmaraton Żywiecki to jednak nie tylko bieganie, ale również szereg towarzyszących wydarzeń. Bez wątpienia bardzo ciekawie będzie w namiocie partnera imprezy – firmy Żywiec Zdrój, który właśnie w Żywcu inauguruje program „Woda na start”. Będzie okazja ku temu, by dowiedzieć się, jak najwięcej na temat wody i jej znaczenia w naszym życiu.

– Chcemy przede wszystkim edukować Polaków w temacie spożywania wody, która jest tak naprawdę jedynym potrzebnym nam do życia płynem. Co daje woda? Ile powinniśmy jej wypijać dziennie? Czy woda może działać odchudzająco? Na te i wiele innych pytań dotyczących wody odpowiedzą nasi eksperci – mówi Magdalena Konowrocka, Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu CSR Manager w firmie Żywiec-Zdrój.

Wszystkich kibiców zapraszam na start na żywieckim Rynku, to już w niedzielę o godzinie 11.00. Warto znaleźć się również na trasie biegu, by udzielać wsparcia biegaczom. Oni naprawdę na to czekają, i bardzo tego potrzebują. Bądźmy w tę niedzielę razem z nimi. 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *