Marzec
17

Powiat żywiecki „szczypiorniakiem” stoi

Autor: Mariusz Hujdus
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne drużyny piłki ręcznej powstają na Żywiecczyźnie. Właśnie powstają trzy nowe drużyny dziewcząt! To oznacza, że nie będzie już w naszym powiecie gminy, w której nie byłoby drużyny „szczypiorniaka”.

W przeciągu niespełna dwóch lat na Żywiecczyźnie powstało dwanaście drużyn piłki ręcznej dziewcząt. Teraz do tego grona dołączą kolejne trzy! Nowe drużyny powstają w Gilowicach, Ślemieniu i Ujsołach.

– Wydawało się, że nic już nie jest w stanie nas zadziwić. A tu takie miłe zaskoczenie! Było w tym wiele przypadku, ale widocznie los tak chciał, by powstały kolejne trzy drużyny! – mówią Mateusz Pindel, Jarosław Dudek i Andrzej Krempel, koordynatorzy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Wszystkie trzy drużyny zaczęły już trenować. Swoje pierwsze mecze mają rozegrać już 24 marca podczas Turnieju Ligowego w Wieprzu.

– Nasza liga powoli się kończy. Chcemy jednak, aby, podobnie jak nowa drużyna Świnna, te najnowsze miały możliwość grania. Stąd pomysł na to, aby specjalnie dla nich zrobić osobne rozgrywki pod nazwą Liga Nowych – mówią koordynatorzy.

Drużyny rozegrają pomiędzy sobą mecze. 24 marca w Wieprzu każda rozegra po jednym spotkaniu, a 14 kwietnia w Węgierskiej Górce po dwa.

GILOWICE – www.recznagilowice.ubf.pl

ŚLEMIEŃ – www.recznaslemien.ubf.pl

UJSOŁY – www.recznaujsoly.ubf.pl


Wasze komentarze:


  1. at

    Mój koment nie opublikoany a news pzrepisany z innego portalu. JESTESCIE ZAJEBISCI!!! GRATULUJE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *