Marzec
24
Narciarstwo   
0

Pożegnali zimę na biegówkach

Autor: Informacja prasowa
25

Kilkadziesiąt osób stanęło na starcie ostatniego etapu Narciarskiego Rajdu Chłopskiego 2014, który w drugi dzień kalendarzowej wiosny, czyli w minioną sobotę (22 marca), rozegrany został w stacji narciarskiej ZwardońSki w Zwardoniu.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, na stoku Małego Rachowca, gdzie udało się utrzymać jeszcze resztki śniegu, przeprowadzono międzynarodowy bieg narciarski Beskidy Bez Granic, biegi dla dzieci i młodzieży, Retro Zjazd na Byle Cym oraz bardzo efektowny Bieg Dziadowski.

– W zmaganiach uczestniczyli miłośnicy sportów zimowych z Polski oraz Słowacji – tłumaczy Kazimierz Fujak, wójt gminy Rajcza. Na imprezie ważna była oczywiście rywalizacja, ale liczyła się także dobra zabawa. Chodziło nam bowiem o to, aby tegoroczną, niestety kiepską, bo mało śnieżną zimę, pożegnać jednak na wesoło – dodaje wójt Fujak.

W organizacji wydarzenia od wielu lat pomagają również sąsiedzi zza miedzy.

– Przyjeżdżamy ze swoimi zawodnikami oraz zespołami muzycznymi, bo bardzo zależy nam na integracji oraz współpracy z naszymi polskimi, przygranicznymi partnerami – tłumaczy Vladimir Krčmárik, wicestarosta słowackiej gminy Skalité.

Marek Brałkowski, komandor Rajdu Chłopskiego obawiał się, że słońce i wysokie temperatury mogą roztopić resztki śniegu.

– Na szczęście udało się utrzymać trasę na biało. Bardzo pomogła nam w tym obsługa wyciągu – przyznaje komandor Brałkowski.

W kategoriach kobiet, XII Otwarty Bieg Narciarski „Beskidy bez granic”, wygrały Danuta Kocierz z Żywca oraz Danuta Ligocka z Istebnej.

Wśród mężczyzn, najszybciej na nartach biegali Mateusz Ligocki z Istebnej, Piotr Kocierz z Żywca, Władysław Olszowski z Międzybrodzia Bielskiego, Piotr Kawulok (Grodźca), a także Ryszard Węglewski z Radziechów.

W biegu dla dzieci i młodzieży na dystansie 350 metrów, najlepiej spisały się Faustyna Bestwina z Jaworzynki, Klaudia Pytel z Nieledwii i
Michaela Jedinakowa ze Skalitégo na Słowacji.

Z grupy chłopców, w różnych kategoriach wiekowych, bezkonkurencyjni okazali się Karol Matlak z Rycerka Górnej, Jakub Dziergas z Rycerki Górnej oraz Przemysław Biernat, też z Rycerki Górnej.

Wśród mężczyzn, niepokonany był Wojciech Fojcik z Marklowic.

II Otwarty Bieg Dziadowski wygrali Patryk Bobek (cyganka), który biegł na nartach i Krzysztof Iwanek (diabeł), który biegł na nogach.

Z kolei w Retro Zjeździe na Byle Cym najlepiej poszło drużyna w składzie: Kamil Brandys z Rycerki Górnej i Mateusz Kantor z Rajczy. Durga nagroda powędrowała natomiast do Mirosława Sójki z Brójec koło Łodzi. 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *