Luty
19
Narciarstwo   
0

Puchary za szybkie szusowanie rozdane, ale czekają kolejne

Autor: Informacja prasowa
XIV Mistrzostwa Powiatu Żywieckiego w narciarstwie

Na stoku „Mały Rachowiec”, w stacji narciarskiej „ZwardońSki” w Zwardoniu przeprowadzono w minioną niedzielę (16 lutego) IV Puchar Zwardonia w narciarstwie alpejskim.

Na trasie narciarskiej zmierzyło się łącznie ponad 120 zawodników.

– Z każdą edycją naszych zawodów, przybywa nam na starcie młodych miłośników sportów zimowych – mówi Mariusz Bury, sołtys Zwardonia.

Z kolei Kazimierz Fujak, wójt gminy Rajcza podkreśla, że zawodnicy przyjeżdżają nie tylko z terenu Żywiecczyzny, ale też sąsiednich powiatów, a także ze Śląska. 

Oto trzy najlepsze czasy w każdej kategorii wiekowej:

W kategorii przedszkolaków, wśród dziewczynek zwyciężyła Barbara Zawada. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Koźbiał, a trzecie Karolina Zwardoń.

W kategorii przedszkolaki – chłopcy wygrał Jakub Kurowski, drugi do mety dotarł Karol Zawada, a trzeci Marek Jagosz.

W kategorii Szkół Podstawowych – klas od I do III, spośród dziewczyn trasę najszybciej pokonała Maja Dobrzańska, druga była Natalia Biela, a trzecia Emilia Gowin.

W tej samej kategorii, ale w grupie chłopców, niepokonany okazał się z kolei Radek Zwardoń, a na dwóch kolejnych miejscach podium znaleźli się Nikodem Ufland oraz Hubert Bułka.

Wśród uczennic Szkół Podstawowych, ale już z klas od IV do VI zwyciężyła Hanna Kania, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Zwardoń, a na trzecim Hanna Affasanowicz.

W tej samej kategorii wiekowej, wśród chłopców najszybszy czas przejazdu uzyskał Mateusz Purol, drugi był Miłosz Januszyk, a trzeci Michał Zawada.

W grupie gimnazjalistów, w kategorii dziewcząt wygrała Klaudia Kuczyńska, drugie miejsce zajęła Angelika Dobosz, a trzecie Karolina Urbańczyk.

Wśród chłopców najlepszy w zawodach był Wiktor Strzałka, drugi na metę dotarł Jan Żabnicki, a trzeci Michał Ponikwia.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych niepokonana była Sara Adamek, na drugim miejscu podium stanęła Natalia Bury, a na trzecim Marta Długoszek.

Wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, najszybciej na nartach zjeżdżał Przemysław Zwardoń, a na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się Maciej Front i Marcin Śleziak.

W kategorii kobiet od 20 do 50 lat niepokonaną okazała się Jolanta Czechowicz, druga była Klaudia Adamek, a trzecia Martyna Makuła.

W kategorii mężczyzn od 20 do 50 lat wygrał Paweł Pydych, drugie miejsce na podium należało do Piotra Szczotki, a trzecie do Marka Szczotki.

W kategorii kobiet od 51 lat wzwyż, zwyciężyła Bożena Brałkowska, a druga była Krystyna Sapeta.

W kategorii mężczyzn od 51 lat wzwyż, niepokonany okazał się Piotr Słowik, na drugim miejscu podium stanął Krzysztof Butor, a na trzecim Kazimierz Fujak.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Zmagania zorganizowali: właściciele ośrodka ZwardonSki, Sołtys i Rada Sołecka Zwardonia, Gmina Rajcza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy.

Tegoroczny – IV Puchar Zwardonia w narciarstwie alpejskim przeprowadzony został w ramach 46. Ogólnopolskiego oraz 22. Międzynarodowego Narciarskiego Rajdu Chłopskiego 2014.

Już w najbliższą niedzielę (23 lutego) również w stacji narciarskiej „ZwardońSki” w Zwardoniu przeprowadzone zostaną  XIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Żywieckiego w narciarstwie alpejskim.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych. Mamy bardzo dobre warunki do rozegrania tych zawodów, ponieważ stok Mały Rachowiec jest sztucznie dośnieżany – tłumaczy Kazimierz Fujak, wójt gminy Rajcza.

Zgłoszenia od zawodników przyjmowane będą od 8.30 do 10.30, a rywalizacja na trasie ruszy o 11.00. Dzieci i młodzież za wpisowe zapłacą 10 zł, a dorośli 20 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: aktywnarajcza.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/rajdchlopskirajcza

Źródło, foto: BO Rajd Chłopski
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *