Marzec
28

Reprezentanci 12 krajów pobiegną w Żywcu

Autor: Mariusz Hujdus
DSC_5475

Półmaraton Żywiecki dookoła Jeziora Żywieckiego odbędzie się w najbliższą niedzielę. Zapowiada się niezwykle ciekawie, bo już liczba zawodników jest imponująca. Ciekawie wygląda również zestawienie narodowości, które pobiegną w tegorocznej imprezie. Zapraszamy do kibicowania w tej największej imprezie sportowej na Podbeskidziu.

Ponad 1500 biegaczy (w chwili publikowania tego tekstu zgłoszonych było 1720) to liczba rekordowa. Takimi wynikami nie mogą pochwalić się ani bielski Bieg Fiata (w rekordowym 2012 roku – 1014 uczestników), ani cieszyński (584 uczestników w 2013 roku), nie wspominając już o pomniejszych imprezach biegowych w regionie.

Teraz przyjrzyjmy się zestawieniu krajów, jakich reprezentanci zgłosili się do tegorocznej edycji Półmaratonu Żywieckiego. Najwięcej jest oczywiście Polaków – 1680. Kolejne miejsca zajmują: Słowacja (11 zgłoszeń), Litwa (8), Austria (6), Ukraina (5), Czechy (3), Węgry (2), Białoruś (1), Niemcy (1), Kenia (1), Holandia (1), Rumunia (1). Mamy więc w żywieckim biegu reprezentantów 12 krajów. Warto oglądając biegaczy zwrócić uwagę na Rumunkę Danielę Cirlan (numer startowy 8), która wydaje się bezsprzeczną faworytką rywalizacji kobiet i ma duże szanse na ustanowienie rekordu trasy wśród pań (obecny należący do Beaty Szyjki 1:18:00 ma już 10 lat).  Można spodziewać się też bardzo dobrego czasu Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik, aktualnej mistrzyni Polski w biegach górskich, która na co dzień jest lekarzem.

Wśród panów na starcie zobaczymy m.in. ubiegłorocznego zwycięzcę maratonu w Bonn Kenijczyka Jamesa Cheruiyot MELI oraz trzeciego zawodnika Półmaratonu Żywieckiego sprzed dwóch lat Węgra László TÓTH. Warto zwrócić uwagę również na biegnącego z numerem 415 Wojciecha Baczyńskiego z Goczałkowic, który już stał na pudle klasyfikacji generalnej Półmaratonu Żywieckiego.

Jedno jest pewne, w niedzielę w Żywcu i okolicach z pewnością nie zabraknie pozytywnych emocji związanych z bieganiem.

 


Zobacz więcej na temat:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *