Czerwiec
09

Sabina siódma w Moskwie!

Autor: Mariusz Hujdus
IMG_0063

W Polsce i na Ukrainie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, tymczasem w Moskie o tytuł najlepszych zawodników w Europie walczą kolarze górscy. Wśród nich uczennica żywieckiego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu Sabina Zamroźniak!

Bardzo dobre wiadomości napłynęły do nas w piątek z Moskwy. Trwają tam mistrzostwa Europy MTB. Broniąca barw MTB Silesia Rybnik, ale na co dzień ucząca się w LO SMS Sportów Olimpijskich Sportów Olimpijskich Sabina Zamroźniak dotarła na metę, jako siódma. To duży sukces polskiego kolarstwa górskiego, albowiem w top 10 znalazły się dwie młode Polki – piąta była Aleksandra Podgórska (Dream Bike Bielawa).

Uczennica LO SMS Sportów Olimpijskich do liderki  straciła 2.53 min, ale i tak jest bardzo zadowolona ze swojego startu. W zawodach zwyciężyła Szwedka Jenny Rissveds. Po srebrny medal sięgnęła Francuzka Margot Moschetti, a po brąz Niemka Sofia Wiedenroth.

Teraz z niecierpliwością czekamy na start zaprzyjaźnionej z Żywcem i portalem SportowyŻywiec.pl Mai Włoszczowskiej, która o złoto powalczy już jutro. Trzymamy kciuki.

 


Zobacz więcej na temat:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *