Grudzień
17

Sabina Zamroźniak ze stypendium premiera

Autor: Mariusz Hujdus
Sabina Zamrozniak

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu Sabina Zamroźniak otrzymała właśnie stypendium Prezesa Rady Ministrów. To wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce, połączone ze świetnymi wynikami w sporcie.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń, który spełnił warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Sabina na co dzień występuje w klubie MTB Silesia Rybnik. Jest również uczennicą 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu. W tym roku podczas rozgrywanych w Moskwie mistrzostw Europy zajęła siódme miejsce wśród juniorek. Jeśli dodamy do tego, że średnia ocen na świadectwie Sabiny po ukończeniu klasy II to… 5, 29. To wrażenie jest piorunujące.

– Przyznanie mi stypendium Prezesa Rady Ministrów jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. Dyplom wraz z informacją o przyznaniu stypendium odbierałam w Bielsku-Białej, w Wyższej Szkole Administracji. Podczas tego spotkania, w którym brało udział niespełna 100 osób uświadomiono nam, jak wielu jest uczniów w województwie śląskim, a jak niewielu otrzymało to stypendia. To naprawdę super sprawa – podkreśla Sabina Zamroźniak.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *