Grudzień
02

Smycze od szczypiornistek

Autor: Przemyslaw Burczak
Polska

To był prawdziwy festiwal piłki ręcznej na Podbeskidziu! W Wilkowicach koło Bielska-Białej przez trzy dni grały reprezentacje kobiet do lat 18 z Polski, Danii, Norwegii i Węgier! W ostatnim dniu Polki dopingowały szczypiornistki z Żywiecczyzny grające w Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt!

Cztery reprezentacje rywalizowały w IV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Beskidów. Z sześciu meczów aż pięć rozegrano w hali widowiskowo-sportowej w Wilkowicach. Jeden odbył się w hali w Katowicach Szopienicach.

Cały turniej wygrały Dunki. Drugie miejsce zajęły Węgierki, a trzecie Norweżki. Na czwartej pozycji uplasowały się Polki.

W ostatnim dniu, w sobotę (1 grudnia) Polską drużynę dopingowała grupa dziewcząt z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej. Po meczu szczypiornistki zawiesiły na szyjach Polek oraz sztabu szkoleniowego swoje ligowe smycze.

Mają one przynieść szczęście polskiej reprezentacji! W czerwcu takie smycze dałyśmy męskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi do przyszłorocznych mistrzostw świata i przyniosły szczęście! – zaznacza Kamila Tomiczek, kapitan drużyny Ślemień. Galerię z wydarzenia można podziwiać tutaj.

Wyniki IV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Beskidów:

Polska – Dania 23:32 (12:15)

Norwegia – Węgry 26:27 (14:16)

Polska – Norwegia 28:34 (13:14)

Węgry – Dania 25:26 (13:15)

Dania – Norwegia 33:26 (14:15)

Polska – Węgry 22:30 (12:16)

Tabela

1. Dania            3    6 pkt.

2. Węgry           3    4

3. Norwegia       3    2

4. Polska          3    0
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *