Styczeń
23
Siatkówka   
0

Śrubiarnia Żywiec szkoli siatkarki

Autor: Michal Feil
siatkarki

Władze „ TS Stal Śrubiarnia Żywiec”, widząc coraz większe zainteresowanie piłką siatkową wśród młodzieży naszego powiatu, podjęły decyzję o rozpoczęciu szkolenia w tej dyscyplinie. I tak we wrześniu 2012 roku powstała drużyna młodziczek, będąca zarazem pierwszą klasą sportową w Szkole Mistrzostwa Sportowego ŻAPN Żywiec, z którą klub współpracuje.  Następnie w październiku została utworzona „Szkółka Siatkarska” dla uczniów szkół podstawowych. Obecnie klub zrzesza już ponad 50  młodych siatkarzy i siatkarek, uczęszczających na treningi w dwóch sekcjach: w Żywcu i Milówce.

Najstarsza grupa w klubie, czyli młodziczki, swą rywalizację rozpoczęły od mocnego uderzenia. Konkretnie rzecz ujmując wygrały rejonowe eliminacje turnieju „Volleymania” w Mikołowie, nie oddając rywalkom ani jednego seta.  W finałach wojewódzkich w Częstochowie zajęły bardzo wysokie 5 miejsce. Po takich osiągnięciach już na samym początku kariery, dziewczyny zostały zgłoszone do rozgrywek Śląskiej Ligi Młodziczek. Przygodę z ligą rozpoczęły od trzeciego etapu trafiając do grupy z drużyną z Orzesza, Suszca i Rybnika. Debiut w rozgrywkach można uznać za bardzo udany, ponieważ Stal Śrubiarnia zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie koleżankom z Orzesza. Kolejny etap to jeszcze większe emocje i  kolejny sukces młodych siatkarek. Pierwsze miejsce w grupie i to bez przegranego meczu to znakomity wynik, tym bardziej, że rywalizowały nie z byle kim, bo z AZS Politechniką Śląską oraz z MOSM Tychy II. Aktualny bilans ligi to 12 meczy, a w tym aż 10 zwycięstw.  Nie ma co ukrywać, że po zaledwie pół rocznych treningach jest to wielki sukces, który ukazuje bardzo duży potencjał  siatkarskich talentów na Żywiecczyźnie.

Szkolenie kolejnych roczników rozpoczęto już w szkołach podstawowych. Władze klubu i trenerzy dokładają wszelkich starań, aby młodzi zawodnicy i zawodniczki rozwijali swą pasję, oraz podnosili swe siatkarskie umiejętności. Treningi prowadzone są w Hali MOSiR w Żywcu w każdy poniedziałek i środę od godziny 16 oraz w Hali Liceum Ogólnokształcącego w Milówce we wtorki i czwartki o tej samej godzinie.  Wszystkich zainteresowanych z roczników 2000 i młodszych serdecznie zapraszamy.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *