17

Sukces młodych żywieckich sportowców

Autor: Mariusz Hujdus
DSC_0059

Żywieccy sportowcy zajęli trzecie miejsce w kraju! Rozstrzygnięty  został   ranking "System sportu młodzieżowego w 2011 roku".  Został on zorganizowany przez Ministerstwo Sportu i był podsumowaniem osiągnięć w zakresie sportu młodzieżowego w ubiegłym roku. Od lat Żywiec znajduje się w pierwszej piątce tego rankingu.

–  Sklasyfikowano w nim zawodników, którzy zajęli czołowe pozycje w zawodach sportowych rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Ranking obejmował cztery kategorie wiekowe, od młodzika do młodzieżowca. Oceniono ponad 3192  klubów z876 gmin i ponad 361 powiatów ze wszystkich  województw. W kategorii miast od 20 do 50 tysięcy mieszkańców, żywieccy  młodzi sportowcy zajęli  bardzo wysoką  trzecią  pozycję.  W tej kategorii pierwsze miejsca zajęło Zakopane a drugi Sopot. Podczas ogłoszenie wyników miasto Żwiec reprezentował Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Greń i V- ce Burmistrz Żywca- Marek Czul – informuje Tomasz Terteka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Bardzo wysokie trzecie miejsce jest symbolicznym podziękowaniem dla młodych sportowców, trenerów, działaczy, który  angażują się w rywalizację sportową.

–  Jest rzeczą bardzo ważną, że duża grupa młodych mieszkańców  naszego miasta Żywca wybiera sport jako formę spędzenia wolnego czasu. Sport uczy dyscypliny, rywalizacji i hartu ducha – dodaje Tomasz Terteka.

Warto podkreślić ,że w klasyfikacji najlepszych klubów sportowych w miastach od 20 do 50 tysięcy złotych zawodnicy klubu łuczniczego LKS Łucznik Żywiec zajęli trzecią pozycje .

Kluby, które uzyskały punkty w rankingu „System sportu młodzieżowego w 2011 roku". Podana kolejność odpowiada  ilości uzyskanych punktów

LKS Łucznik Żywiec, BLKS Żywiec, TS Czarni- Góral Żywiec, LITS Anders Jedność Żywiec, MKS Żywiec, TS Mitech Żywiec, Klub Triathlonowy Żywiec, KJK Romico Żywiec, ULKS Zbójnik Żywiec, UKS Dwójka Żywiec.