Styczeń
16
Narciarstwo   
0

Udane eliminacje mistrzostw Polski

Autor: Mariusz Hujdus
DSC01950

Kiedy pod koniec grudnia, śniegu w Beskidach prawie nie było, organizatorzy eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów w narciarskim slalomie gigancie, które odbyły się w miniony piątek byli pewni obaw. Intensywne opady śniegu sprawiły jednak, że stok Pilska w Korbielowie był doskonale przygotowany, a zawodniczki i zawodnicy wyjechali z Korbielowa usatysfakcjonowani.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu. – W nocy z czwartku na piątek, nad Beskidami przeszła burza i gwałtowna ulewa. Przez moment pojawiła się obawa, że zawody mogą się nie odbyć. Jednak w piątkowy ranek było już pewne, że zawody będą, a na dodatek będą udane. Jedyne czego można żałować to fakt, że frekwencja była niższa niż przed rokiem. Być może niezbyt optymistyczne prognozy oraz ogólny brak śniegu w Polsce sprawił, że wycofało się te kilkanaście osób, których zabrakło nam do rekordu – mówi Marian Mrowiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu.

Słowacy, którzy przyglądali się zawodom przecierali oczy ze zdziwienia, widząc zawodników startujących w amatorskich mistrzostwach Polski, a właściwie w ich eliminacjach. Ich uwagę przykuwał głównie… sprzęt narciarski. Niektórzy ze Słowaków  zastanawiali się, czy obserwują zawody polskich amatorów, czy być może zmagania… Pucharu Świata.

 

Wyniki zaczynamy od rywalizacji pań. W grupie I/Kategoria 1966+ wygrała Alina Ombach-Gargul z Nowego Sącza z czasem przejazdu 42,00 s. W gr II/kat1976-1967 wygrała Magdalena Góra ze Szczyrku z czasem 40,23 s.  W kategorii kobiet z roczników 1994-1977 zwyciężyła Agata Winiarska Karcz, 27-letnia krakowianka z czasem 40,12, co było równocześnie najlepszym wynikiem wśród wszystkich pań.

Wśród najstarszych panów – rocznik 1956 i starsi zwyciężył 59-letni Wojciech Stojanowski z Bielska-Białej z czasem przejazdu 40,09. Wśród panów z roczników 1976-1967 wygrał Filip Robotycki z Krakowa z czasem 37,86. W kategorii mężczyzn urodzonych w latach 1994-1977 zwyciężył Kacper Leonowicz, 27-latek z Krakowa z czasem 36,81. O tym jak bardzo wyrównany był poziom tej rywalizacji świadczy fakt, że zawodnik, który uzyskał w tej kategorii drugi czas, czyli Łukasz Kośniewski z Soli był od zwycięzcy gorszy o 1,11 sekundy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *