Styczeń
08

W Świnnej zadecydowała jedna bramka!

Autor: Mariusz Hujdus

Tak wyrównanych zawodów piłkarskich w gminie Świnna jeszcze nie było. W IV Noworocznym Pucharze Wójta Gminy Świnna w turniejowe szranki stanęły cztery drużyny.

W turnieju rywalizowały drużyny składające się z mieszkańców poszczególnych miejscowości. Swoje reprezentacje wystawiły: Pewel Ślemieńska, Przyłęków, Rychwałdek i Trzebinia. Zabrakło reprezentantów Pewli Małej i Świnnej, którym nie udało się skompletować drużyn.

Rywalizowano systemem każdy z każdym. Mecze trwały 2 x 7 minut. Rywalizacja odbywała się wedle zasad fair play, chociaż zwłaszcza w decydujących momentach emocji nie brakowało. W ostatnim spotkaniu sędziujący wszystkie spotkania Andrzej Białek musiał nawet wysłać jednego zawodnika na dwuminutową karę! Reszta zachowań mieściła się w granicach sportowej rywalizacji.

Tymczasem na parkiecie było bardzo ciekawie. W pierwszym meczu Przyłęków uległ Rychwałdkowi 1:6, w kolejnych spotkaniach padły następujące wyniki: Trzebinia – Pewel Ślemieńska 4:5, Przyłęków Trzebinia 3:8, Rychwałdek – Pewel Ślemieńska 5-4, Przyłęków – Pewel Ślemieńska 3:9, Rychwałdek – Trzebinia – 2:4.

Dzięki tym rozstrzygnięciom tabela ukształtowała się w sposób następujący:

 

  1. Pewel Ślemieńska       6          18 – 12 (bilans + 6)   
  2. Trzebinia                         6          16 – 10 (bilans + 6)   
  3. Rychwałdek                   6          13 – 9 (bilans + 4)
  4. Przyłęków                       0          7 – 23

 

Poprzez fakt, iż dwa pierwsze miejsca zdobyły po 6 punktów, a ich bilans bramkowy wyglądał dokładnie tak samo (+ 6) o kolejności na podium zdecydował fakt, iż w bezpośrednim starciu obu drużyn padł wynik 5:4 dla Pewli Ślemieńskiej.  Przyznano również nagrody dla najlepszego strzelca turnieju i najlepszego bramkarza.

– Patrząc na wyniki, mogę powiedzieć, że trzy pierwsze drużyny zajęły pierwsze miejsce. Jeśli bowiem o zwycięstwie w turnieju musi dopiero decydować bezpośredni stosunek meczów, to pewnym jest, że drużyny są na jednakowym, bardzo wysokim poziomie, z czego bardzo się cieszę. Dla mnie ten turniej to nie tylko forma sportowej rywalizacji, ale również rodzaj integracyjnego spotkania osób związanych ze sportem w naszej gminie – mówił na zakończenie wójt gminy Świnna, który zawodnikom i kierownikom drużyn złożył również noworoczne życzenia.

Dla biorących udział w turnieju przygotowano smaczny poczęstunek, nie zabrakło również nagród. Każda z drużyn oprócz dyplomu i pucharu otrzymała wysokiej jakości piłkę, która z pewnością przyda się do trenowania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *