Czerwiec
14

Wajda w T-Mobile Ekstraklasie, Bukowczan w I lidze!

Autor: Mariusz Hujdus
Wajda

Jako pierwsi poinformowaliśmy, że w meczu Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź kończącym sezon T-Mobile Ekstraklasy zadebiutuje żywczanin Tomasz Wajda.  To był pierwszy znak, że pochodzący z Łodygowic sędzia może w nowym sezonie na stałe zagościć wśród rozjemców T-Mobile Ekstraklasy. Teraz wiemy już, że stanie się tak prawie na 100%. Jakby dobrych wiadomości było mało – do grona sędziów I ligowych dołączył Dawid Bukowczan, również reprezentujący Kolegium Sędziowskie Żywiec.

Kolegium Sędziów PZPN przygotowało właśnie wnioski dotyczące awansów sędziów w poszczególnych grupach rozgrywkowych. O nominacjach zostali powiadomieni dwaj sędziowie KS Żywiec. Tomasz Wajda dowiedział się, że jest nominowany do sędziowania T-Mobile Ekstraklasy, zaś Dawid Bukowczan do sędziowania I ligi. Kolegium Sędziowskie Żywiec ma na szczeblu centralnym jeszcze jednego arbitra. Mecze II ligi sędziuje Daniel Kruczyński.

– To nominacja Kolegium Sędziowskiego. Teraz pod koniec czerwca te propozycje zostaną przedstawione zarządowi PZPN. Jeśli zarząd nie będzie widział przeciwwskazań, nowi sędziowie zostaną przypisani do T-Mobile Ekstraklasy. Natomiast 12-13 czerwca odbędzie się obóz sędziów Ekstraklasy w Spale, podczas którego będziemy musieli zaliczyć testy, zarówno ze znajomości przepisów, jak i sprawnościowy. Dopiero po przejściu tych testów, będzie można mówić o byciu sędzią T-Mobile Ekstraklasy. Na tę chwilę bardzo cieszę się z awansu. Sądzę, że to jest czas, dzień lub dwa, by świętować, a potem trzeba się solidnie zabrać za pracę, by jak najlepiej prezentować się w meczach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – przyznaje Tomasz Wajda w rozmowie ze „Sportowym Żywcem”. Przypomnijmy, że w swoim debiucie w Ekstraklasie zebrał doskonałe recenzje. Nie bał się usunąć z boiska jednej z polskich piłkarskich legend Tomasza Frankowskiego, a w jednym z plebiscytów internetowych został wybrany najlepszym sędzią ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Dawid Bukowczan, który jest sędzią doskonale znanym w regionie, od niedawna jest także szefem żywieckiego Kolegium Sędziowskiego. Pochodzący z Cięciny sędzia, absolwent ochrony środowiska na bielskiej ATH zadebiutuje natomiast na boiskach I ligi, czyli bezpośredniego zaplecza T-Mobile Ekstraklasy.

Obu sędziom gratulujemy awansów i życzymy, jak największych sukcesów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *