Luty
21

Z Andrzejem Sikorowskim o… sporcie

Autor: Mariusz Hujdus
sikorowski

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka cyklu Sportowo na Żywiecczyźnie, realizowanego wspólnie przez Żywiecki24.pl i Sportowy Żywiec. Tym razem naszego gościa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 43 lat – Andrzej Sikorowski! Prywatnie wielki fan sportu, sam nie stroniący od czynnego ruchu.

14 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się koncert „Pasjans na dwóch” w wykonaniu Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua. Grzegorz Turnau przyjechał do Żywca pomimo poważnego przeziębienia (na tyle poważnego, że odwołał następne koncerty). Mieliśmy więc okazję porozmawiać tylko z „połową” tego krakowskiego duetu.

Andrzej Sikorowski to nie tylko piosenkarz, od 1970 roku występujący na estradzie, ale przede wszystkim znakomity autor piosenek (jest nie tylko autorem słów, ale również kompozytorem), a także gitarzysta.  Napisał i zaśpiewał wiele przebojów, jak choćby: „Bardzo smutna piosenka retro”, „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, czy śpiewane przez Marylę Rodowicz: „Ale to już było” (ten utwór artysta wykonuje również samodzielnie), czy „Rozmowa przez ocean”. Laureat wielu prestiżowych nagród. Przejechał wraz z grupą „Pod Budą” niemal cały świat, koncertując dla rozsianej po całym globie Polonii.

Co jest jego największą pasją poza muzyką? Oczywiście sport. Od dziecka pasjonuje się futbolem, kocha lekką atletyką, jest fanem talentu Justyny Kowalczyk. Namiętnie ogląda programy sportowe… A o sporcie mógłby rozmawiać godzinami. Nie wierzycie? Obejrzyjcie film! Miłego oglądania!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *