Marzec
26

Zmiana liderek

Autor: Mariusz Hujdus
Turniej Wieprz

Być może nie jest to wielka sensacja. Jednak z pewnością spora niespodzianka. Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej ma nowe liderki. Po sobotnim turnieju ligowym w Wieprzu, na pierwszym miejscu znów są „szczypiornistki” z Łękawicy.

Turniej w podżywieckim Wieprzu, pod honorowym patronatem wójta gminy Radziechowy-Wieprz Grzegorza Figury, przejdzie do historii podbeskidzkiego szczypiorniaka z kilku powodów.

– Po raz pierwszy zagrały trzy nowe drużyny z Żywiecczyzny: Gilowice, Ślemień i Ujsoły. Padł także rekord uczestników, których mieliśmy łącznie grubo ponad 200. Ponadto zainaugurowaliśmy Ligę Nowych, gdzie oprócz debiutującej trójki gra jeszcze Świnna – wyliczają Mateusz Pindel, Jarosław Dudek i Andrzej Krempel, koordynatorzy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Podczas meczów doszło do kilku niespodzianek. Dotychczasowy lider ŻAPN Żywiec przegrała z Węgierską Górką i Jeleśnią. Wykorzystała to skrzętnie Łękawica, który wygrała swoje trzy mecze i tym samym powróciła na fotel lidera. Czy go utrzyma? Wszystko okaże się podczas ostatniego Turnieju Ligowego 14 kwietnia w Węgierskiej Górce.

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

Szczegółowe wyniki:

 

MISTRZOSTWA PODBESKIDZIA

 

Gimnazjum Bystra – PTG Sokół w Gminie Czernichów 11:6 (2:5) – bramki: Dominika Pach 6, Katarzyna Szewczyk 3, Anna Cholewiak 1, Kinga Jamróz 1 – Marta Grajcarek 4, Agnieszka Harat 2.

 

Węgierska Górka – Łodygowice 4:9 (4:5) – bramki: Elżbieta Mieszczak 2, Bożena Pranschke 1, Eliza Stańco 1 – Sara Barcik 2, Dominika Słowiak 2, Katarzyna Wisła 2, Barbara Czernek 1, Monika Rabka 1, Agnieszka Wojtyła 1.

 

Twardorzeczka – Gimnazjum Bystra 4:7 (2:3) – bramki: Beata Skupień 3, Patrycja Wiatr 1 – Katarzyna Szewczyk 3, Dominika Pach 2, Kinga Jamróz 1, Iwona Marek 1.

 

Węgierska Górka – Wieprz 7:4 (2:2) – bramki: Elżbieta Mieszczak 4, Iga Bierońska 3 – Anna Sanetra 3, Judyta Binda 1.

 

Gimnazjum Bystra – Żywiec 4:8 (1:5) – bramki: Dominika Pach 2, Katarzyna Szewczyk 2 – Dorota Mikołajek 4, Aleksandra Zarzecka 2, Kinga Marcjasz 1, Aleksandra Studencka 1.

 

Węgierska Górka – ŻAPN Żywiec 6:5 (2:3) – bramki: Elżbieta Mieszczak 3, Iga Bierońska 2, Eliza Stańco 1 – Anna Ficoń 2, Sylwia Libionka 2, Patrycja Puchacz 1.

 

Twardorzeczka – Żywiec 3:5 (1:2) – bramki: Beata Skupień 2, Wioletta Mizia 1 – Dorota Mikołajek 3, Angelika Dziedzic 1, Aleksandra Zarzecka 1.

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów – ŻAPN Żywiec 2:13 (0:5) – bramki: Marta Grajcarek 1, Magdalena Pietraszko 1 – Sylwia Libionka 5, Patrycja Puchacz 5, Anna Ficoń 1, Klaudia Kamińska 1, Klaudia Wróbel 1.

 

Łodygowice – Rajcza 7:8 (3:3) – bramki: Dominika Słowiak 3, Barbara Czernek 2, Sara Barcik 1, Katarzyna Wisła 1 – Karolina Szczotka 3, Dominika Cokot 1, Anna Ficoń 1, Magdalena Misiarz 1, Patrycja Piecuch 1, Marta Stanik 1.

 

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Milówka 11:1 (7:0) – bramki: Marta Grajcarek 8, Monika Halemska 1, Agnieszka Harat 1, Kamila Legień 1 – Sylwia Olber 1.

 

Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Wieprz 6:5 (4:1) – bramki: Katarzyna Marek 3, Maja Janusz 2, Anna Beruś 1 – Judyta Binda 2, Karolina Kłusak 1, Klaudia Kupczak 1, Anna Sanetra 1.

 

Łodygowice – Milówka 9:1 (5:0) – bramki: Agnieszka Wojtyła 2, Sara Barcik 1, Ewelina Nikiel 1, Monika Rabka 1, Dominika Słowiak 1, Katarzyna Wisła 1, Maria Worek 1, Patrycja Żur 1 – Joanna Misiarz 1.

 

ŻAPN Żywiec – Jeleśnia 7:10 (2:5) – bramki: Sylwia Libionka 4, Anna Ficoń 1, Partrycja Puchacz 1, Klaudia Wróbel 1 – Dagmara Jurys 3, Anna Klimczak 3, Magdalena Mędrala 2, Monika Kamińska 1, Jagoda Waluś 1.

 

Twardorzeczka – Łękawica 3:5 (2:3) – bramki: Marlena Staszek 3 – Anna Mrózek 2, Katarzyna Duda 1, Magdalena Jasiewicz 1, Anna Tomiczek 1.

 

Żywiec – Wieprz 8:2 (4:2) – bramki: Dorota Mikołajek 3, Aleksandra Studencka 3, Angelika Dziedzic 1, Aleksandra Nowak 1 – Anna Sanetra 2.

 

Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Rajcza 5:4 (1:4) – bramki: Zuzanna Jureczko 2, Anna Beruś 1, Maja Janusz 1, Katarzyna Marek 1 – Marta Stanik 3, Karolina Szczotka 1.

 

Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Milówka 9:0 (5:0) – bramki: Katarzyna Marek 3, Anna Beruś 2, Maja Janusz 2, Monika Bednarek 1, Zuzanna Jureczko 1.

 

Łękawica – Rajcza 6:4 (4:1) – bramki: Magdalena Jasiewicz 4, Wioletta Błachut 1, Anna Mrózek 1 – Marta Stanik 2, Karolina Szczotka 2.

 

Jeleśnia – Wieprz 10:3 (3:3) – bramki: Monika Kamińska 4, Anna Klimczak 2, Kamila Białecka 1, Karolina Byrtek 1, Dagmara Jurys 1, Magdalena Mędrala 1 – Judyta Binda 2, Karolina Kłusak 1.

 

Łękawica – Milówka 11:3 (6:1) – bramki: Katarzyna Duda 3, Anna Mrózek 3, Agnieszka Rodak 3, Marzena Oślak 1, Anna Tomiczek 1 – Joanna Misiarz 2, Aleksandra Witos 1.

 

Rajcza – Jeleśnia 4:8 (1:5) – bramki: Marta Stanik 2, Dominika Grzegorzek 1, Karolina Szczotka 1 – Magdalena Mędrala 3, Karolina Byrtek 2, Monika Kamińska 2, Anna Klimczak 1.

 

 

1. Łękawica                                                                                        21           38           166-81

2. ŻAPN Żywiec                                                                                21           35           192-93

3. Łodygowice                                                                                   22           30           152-89

4. Jeleśnia                                                                                           22           30           140-95

5. Gimnazjum Bystra                                                                       22           27           134-97

6. Twardorzeczka                                                                             22           26           118-76

7. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała                                              21           25           132-99

8. Żywiec                                                                                            22           24           123-112

9. Rajcza                                                                                            22           16           115-133

10. Węgierska Górka                                                                        21           12           63-107

11. Milówka                                                                                       22           7             69-168

12. Wieprz                                                                                          22           7             74-181

13. PTG Sokół w Gminie Czernichów                                            22           5             80-226

 

 

LIGA NOWYCH

 

Gilowice – Ślemień 0:2 (0:1) – bramki: Ludwika Małysiak 1, Magdalena Rom 1.

 

Świnna – Ujsoły 0:4 (0:3) – bramki: Natalia Wolna 2, Agnieszka Biber 1, Klaudia Wolna 1.

 

1. Ujsoły                                                                                                             1             2             4:0

2. Ślemień                                                                                                           1             2             2:0

3. Gilowice                                                                                                          1             0             0:2

4. Świnna                                                                                                            1             0             0:4

 

 

MISTRZOSTWA ŻYWIECCZYZNY

 

Węgierska Górka – Łodygowice 4:9 (4:5)

Węgierska Górka – Wieprz 7:4 (2:2)

Węgierska Górka – ŻAPN Żywiec 6:5 (2:3)

Twardorzeczka – Żywiec 3:5 (1:2)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – ŻAPN Żywiec 2:13 (0:5)

Łodygowice – Rajcza 7:8 (3:3)

PTG Sokół w Gminie Czernichów – Milówka 11:1 (7:0)

Łodygowice – Milówka 9:1 (5:0)

ŻAPN Żywiec – Jeleśnia 7:10 (2:5)

Twardorzeczka – Łękawica 3:5 (2:3)

Żywiec – Wieprz 8:2 (4:2)

Łękawica – Rajcza 6:4 (4:1)

Jeleśnia – Wieprz 10:3 (3:3)

Łękawica – Milówka 11:3 (6:1)

Rajcza – Jeleśnia 4:8 (1:5)

 

 

1. Łękawica                                                                                        18           32           146-69

2. ŻAPN Żywiec                                                                               18           29           168-78

3. Jeleśnia                                                                                           19           28           126-81

4. Łodygowice                                                                                   19           26           132-73

5. Twardorzeczka                                                                             18           20           95-62

6. Żywiec                                                                                            18           19           102-91

7. Rajcza                                                                                            18           15           96-106

8. Węgierska Górka                                                                          18           12           58-90

9. Milówka                                                                                         18           7             59-134

10. Wieprz                                                                                          18           7             62-143

11. PTG Sokół w Gminie Czernichów                                           18           5             69-185

 

 

MISTRZOSTWA ZIEMI BIELSKIEJ

 

1. Gimnazjum Bystra                                                                       2             3             12-5

2. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała                                              2             1             5-12

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *