Lipiec
19

Znamy pary Pucharu Polski na Żywiecczyźnie

Autor: Mariusz Hujdus
MILOWKA - GT-BORY 276

Dziś odbyło się spotkanie organizacyjne przed nowym sezonem piłkarskiej A i B klasy na Żywiecczyźnie. Jednym z punktów programu było losowanie par Pucharu Polski. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn występujących, na co dzień w A i B  klasie. W Pucharze obligatoryjnie udział biorą drużyny z ligi okręgowej i IV ligi.

Do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Żywiec zgłosiły się następujące drużyny:  Beskid Gilowice,  Beskid Kocierz, Bory Pietrzykowice, Grapa Trzebinia, LKS Leśna, Soła Żywiec i Świt Cięcina.  W związku ze zgłoszeniem do rozgrywek siedmiu drużyn, wiadomym było, że jedna z nich wylosuje wolny los. Szczęśliwy los wylosował LKS Grapa Trzebinia.

Zestawienie par wygląda następująco:

Para 1: Grapa Trzebinia – wolny los

Para 2: Bory Pietrzykowice – Beskid Kocierz

Para 3: Świt Cięcina – Beskid Gilowice

Para 4: LKS Leśna – Soła Żywiec

Na zwycięzców par w II rundzie Pucharu Polski czekają: 4 drużyny występujące w lidze okręgowej (Koszarawa Żywiec, Maksymilian Cisiec, GKS Radziechowy-Wieprz oraz Skałka Żabnica). Automatycznie do III rundy Pucharu Polski awansowała drużyna Czarnych-Górala Żywiec (najwyżej sklasyfikowana drużyna na Żywiecczyźnie).

Drabinka Pucharu Polski w rundzie II przedstawia się więc następująco:

1 para: Koszarawa Żywiec – Grapa Trzebinia 

2 para: Maksymilian  Cisiec – Bory/Kocierz

3 para: GKS Radziechowy – Cięcina/Gilowice

4 para: Skałka Żabnica – Leśna/Soła Żywiec

 

Mecze pierwszej rundy zostaną rozegrane w weekend 10/11 sierpnia 2013. Mecze drugiej rundy będą rozgrywane w jedną z wolnych od rozgrywek ligowych śród w drugiej połowie sierpnia.

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *