Wrzesień
03

Zorganizujmy festiwal triathlonu!

Autor: Mariusz Hujdus
Triathlon

Kiedyś w Żywcu organizowano mistrzostwa Polski w triathlonie. Do Żywca przyjeżdżały największe sławy tej niezwykle emocjonującej dyscypliny sportowej. Obecnie, póki co, musimy cieszyć się tym, że do miasta nad Sołą i Koszarawą przybywa niespełna sześćdziesięciu triathlonistów, którym chce się walczyć w Otwartych Mistrzostwach Żywca w Triathlonie.

– Wszyscy zawodnicy wykazali się zarówno formą fizyczną oraz wytrwałością, jak i wspaniałym duchem walki i sportowej rywalizacji. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwali pracownicy naszego Ośrodka, ratownicy WOPR, żywiecka Policja Wodna oraz strażacy z OSP w Moszczanicy. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali: Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor, W-ce Burmistrz Pan Marek Czul oraz Prezes KT Żywiec Pan Marek Moszczak – czytamy w komunikacie prasowym przygotowanym przez organizatorów.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn najlepszym okazał się triatlonista z numerem startowym 59 – Tomasz Marcinek (AZS AWF Katowice), który trasę pokonał w czasie 45:22.5 min. Wśród kobiet na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej z czasem 53:28.3 min. uplasowała się zawodniczka z numerem 1, Daria Jałowiecka (UKS Wodnik Siemianowice). Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, jak również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe puchary, natomiast laureaci trzech pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

Miejmy nadzieję, że tegoroczna impreza to początek powrotu do Żywca wielkiego triathlonu. Może za rok uda się zorganizować festiwal tej dyscypliny. Warto zaproponować takie rozwiązanie, albowiem tę dyscyplinę uprawia coraz więcej cele brytów, których udział z pewnością przyciągnąłby tłumy widzów, natomiast Żywiec mógłby zaoferować nie tylko piękne tereny, wspaniałe warunki do uprawiania tej dyscypliny, ale również wieloletnie doświadczenie w organizacji największych krajowych imprez triathlonowych.

Foto: MOSiR Żywiec
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *