05

Żywczanki lepsze

Autor: Andrzej Ziarko
Mitech II

Ostatni tydzień nie jest zbyt szczęśliwy dla bielskich zespołów odwiedzających Żywiecczyznę. Przed tygodniem BKS Stal poległ 1-6 w starciu z zespołem Skałki Żabnica, natomiast w dzisiejszym meczu pomiędzy Mitech II Żywiec, a BTS Rekord Bielsko Biała bezsprzeczne zwycięstwo odniosły żywczanki.

Od pierwszych minut mecz toczył się pod dyktando piłkarek z Żywca, które wykorzystały swoje umiejętności oraz fakt, że zawodniczki gości przystąpiły do tego meczu w dziesiątkę. Pierwsza połowa mogła podobać się kibicom. Bielszczanki zostały zamknięte na swojej połowie prawie jak w hokejowym „zamku”. W ciągu 5 minut piłkarki Mitechu oddały 4 strzały, które nie przyniosły jeszcze efektu, ale pierwszy gol był tylko kwestią czasu. Pierwsza bramka padła chwilę potem. Ładnie rozegrana akcja w środku pola z dokładnym przerzutem na prawe skrzydło do Katarzyny Szymczak, która wpierw przedryblowała trzy rywalki, niczym „tornado” wchodząc w „szesnastkę” rywalek, a następnie dokładnie wycofała na 6 metr do niepilnowanej Katarzyny Rozmus, która silnym, precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonała bramkarkę gości. Niespełna dwie minuty później kolejną dobrą akcją popisała się prawoskrzydłowa Mitechu, z którą zupełnie nie radziła sobie defensywa bielszczanek. Tym razem jednak na posterunku znalazła się bramkarka gości. Żywczanki kontrolowały grę, coraz mocniej zagrażając bramce rywalek. Ładną dwójkową akcją popisały się dwie Katarzyny – Rozmus i Szymczak, pierwsza z nich ładnie głową przedłużyła podanie, a druga oddała mocny strzał, który w ostatniej chwili zablokowały obrończynie gości. Chwilę później rzut wolny z lewej strony pola karnego wykonuje Katarzyna Rozmus, uderza precyzyjnie pod poprzeczkę. Ten strzał broni golkiperka gości, lecz wobec dobitki głową Agnieszki Spandel z 3 m. pozostaje bezradna. Zawodniczki z Bielska nadal nie potrafią przeciwstawić się gospodyniom,  tylko raz udaje się im wyjść z szybką kontrą, lecz osamotniona napastniczka oddaje niecelny strzał. Kolejny stały fragment gry wykonywany przez Katarzynę Rozmus znów spowodował panikę w szeregach piłkarek Rekordu. Ładne dogranie na długi słupek, gdzie do piłki dochodzi Katarzyna Szymczak. Jej strzał z woleja znów nie trafia do siatki. Pod koniec pierwszej połowy kibice obejrzeli trzeciego gola. Drugą asystę w tym meczu zalicza Katarzyna Rozmus. Dobrze grająca w tym meczu atakująca Mitechu wycofuje na 25 metr do mającej sporo miejsca Katarzyny Gaweł, która popisuje się ładnym, precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę i w tym momencie wynik brzmi już Mitech 3- Rekord 0. W drugiej połowie na boisku nadal panowały piłkarki Mitechu, lecz wielką bolączką był brak skuteczności. Nadal nie do zatrzymania była Katarzyna Szymczak, która wkręcała w ziemię rywalki lub mając odrobinę miejsca pokazywała, że szybkość w piłce nożnej jest jednym z największych atutów. Właśnie dzięki tym atutom dwukrotnie stawała oko w oku z bramkarką rywalek, lecz w obu przypadkach zabrakło troszkę szczęścia i zimnej krwi, gdyż oba strzały w niewielkiej odległości minęły poprzeczkę bramki gości. Na drugą bramkę w tym meczu miała ochotę  Agnieszka Spandel lecz jej dwa strzały z dystansu minęły cel.  Dzisiejsze zwycięstwo było  w pełni zasłużone. Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej drużyna z Żywca ma na swoim koncie 12 pkt, co przy korzystnych wynikach w pozostałych meczach może dać jej awans na czwartą pozycję w tabeli II Ligi gr. śląskiej. Ostatnia kolejka odbędzie się za tydzień 12-13 listopada. W niej Mitech II Żywiec uda się do Opola na mecz z tamtejszą Unią.

Informacje o Andrzej Ziarko

Miłośnik sportu, ratownictwa oraz historii...a nade wszystko dobrej muzyki i sztuki.

Zobacz więcej na temat:

Wasze komentarze:

1. maly

Wszystko fajnie…ale jaki był wynik meczu?:)

2. Zorbisco

Wynik meczu znajduję się w tekście i brzmi Mitech II Żywiec 3- 0 BTS Rekord Bielsko Biała.

3. Pingback: Katarzyna szymczak | Ajaygoud