Luty
03
Taniec   
0

Żywiec kocha taniec

Autor: Mariusz Hujdus
swing

Za nami pierwsza część tanecznego weekendu z okazji 10-lecia istnienia Szkoły Tańca Swing Żywiec. Przed nami (dokładnie za tydzień, w sobotę i niedzielę (9-10 lutego) kolejna część wielkiego, tanecznego święta. Kto przed tygodniem, pojawił się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, przekonał się, że taneczne imprezy w Żywcu, organizowane przez Szkołę Tańca Swing Żywiec stoją na najwyższym poziomie.

Nim zapowiemy kolejny, arcyciekawie zapowiadający się taneczny weekend, wróćmy pamięcią do wydarzeń, które w Żywcu rozegrały się już nieco ponad tydzień temu. Drugi raz z rzędu, do miasta nad Sołą i Koszarawą zawitali Janja Lesar i Krzysztof Hulboj. Spodobało się im widać w Żywcu, bo przyjechali tu z prawdziwą przyjemnością. Jakby tanecznych gwiazd z popularnego telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami” było mało, założyciel i szef Swinga do roli współprowadzącej zaprosił Paulinę Biernat. To dziewczyna, która podczas swoich występów w „TzG” potrafiła wydobyć talent taneczny z Michała Szpaka, a wcześniej z Artura Barcisia. W Żywcu poniósł ją żywioł i oprócz współprowadzenia imprezy, zatańczyła. Partnerem, nie kto inny tylko wspomniany wcześniej Michał Stasica. Wyszło imponująco, za co licznie zgromadzona publiczność zareagowała gromkimi brawami. Zatrzymując się na chwilę przy publiczności, było jej tak wiele, że ledwie się pomieściła. Na przyszłość organizatorzy muszą pomyśleć, jak rozwiązać problem znalezienia sali z większą widownią.

Dla większości magnesem przyciągającym na tę imprezę był występ Janji i Krzysztofa. Jako taneczny ignorant nie będę rozpisywał się na temat ich pokazu, bo jak wiadomo, musiał być doskonały. Niemniejszym zaskoczeniem był jednak „pokaz siły” Swinga! Uczniowie Michała Stasicy i innych instruktorów od najmłodszych (nie tylko tańczących, ale np. tych uprawiających kung fu) po seniorów, występujących w stworzonym niedawno chórze „Młode serca”, udowodnili, że Swing to dziś już nie tylko szkoła tańca, ale prężnie funkcjonująca instytucja kultury, w której na pierwszym miejscu zawsze pozostanie taniec.  Nie przypadkiem z okazji 10-lecia istnienia szkoły, władze samorządowe Żywca postanowiły przyznać szkole medal „Zasłużony dla miasta Żywca”. Takie samo wyróżnienie z rąk burmistrza otrzymał też Michał Stasica.

– Jeżeli jest na sali, choć jedna osoba, która nigdy nie zatańczyła, ja osobiście ufunduję dla niej nagrodę indywidualną. Takiej osoby po prostu nie ma. Taniec jest ważny w życiu każdego człowieka. Pozwala się zrelaksować i dobrze poczuć, jest sposobem na troski dnia codziennego. To wyróżnienie jest też podziękowaniem dla szkoły Swing, jak i dla pana Michała za to, że potrafią tak w wielu ludziach zaszczepić miłość do tańca – mówił Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

Oczywiście o zeszłotygodniowej imprezie można by pewnie napisać poemat, ale nie będziemy Was zanudzać. Zapraszamy już w najbliższy weekend do Swinga, a tam:

kolejna edycja warsztatów Street-owych, których częścią są międzyklubowe Mistrzostwa StreetDance. poniżej przedstawiamy program szczegółowy:

 

09.02.2013
11.00 – 12.15 Synchron Dance I prow. Damian Król
12.30 – 13.15 Synchron Dance II prow. Damian Król
14.45 – 16.15 Hip Hop prow. Pitzo
16.30 – 18.00 Hip – Hop prow. Pitzo
18.15 – 19.00 Locking prow. Pitzo
19.00 – 19.30 Rejestracja uczestników, próba parkietu
19.30 – 21.30 Międzyklubowe Mistrzostwa StreetDance eliminacje i finały, pokazy.
10.02.2013
09.00 – 10.30 Popping prow. Pitzo
10.45 – 12.15 Popping prow. Pitzo
12.30 – 13.15 Popping prow. Pitzo
13.15 – 13.30 zakończenie warsztatów

koszt: 1 trening 40,00 zł.
2 treningi: 70,00 zł.
3 treningi: 105.00 zł.
4 treningi 130,00 zł
6 treningów 150,00 zł
Dla tancerzy zrzeszonych, trenujących w Szkole Tańca SWING Żywiec całkowity koszt warsztatów wynosi

100 zł.
Międzyklubowe Mistrzostwa StreetDance:
opłata startowa 5 zł.
widzowie 10 zł.

Patronem medialnym imprezy jest portal SportowyZywiec.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *